PlayStation 4 Hızlandırma İşlemi

cihazınız belli bir aşamadan sonra yavaşlamaya, oyun içi ve menüde ise kasmaya başlar bunun çözümü oldukça basittir. Bu konumuzda Ps4 cihazınızı ilk aldığınız günki gibi nasıl hızlı hale getirebileceğinizi anlatacağız.

Bu işlem ile kıyasladığımızda disk birleştirme işlemine benzemekte ve herhangi bir sorunda teşkil etmemekte. Bu işlem oldukça basit ve ne kadar sıklıkla yaparsanız Ps4 cihanızın adına o kadar sağlıklı olacaktır.

Öncelikle PS4 cihazınızı kapatın (dinlenme moduna almayın) ve ardından Ps4 üzerinde yer alan açma/kapama tuşuna basını tutun, Bu süreçte Ps4 cihazınızdan bir bip sesi gelecektir ve ikinci bip sesi gelene kadar düğmeye basılı tutmaya devam edin. Sonrasında Güvenli mod ekranı sizleri karşılayacak ve burada Ps4 kontrolcünüzü USB ile bağladıktan sonra kontolrcü üzerinde yer alan PS tuşuna basmanız gerekiyor. Ardından gelen seçenekler ekranında ”Veritabanını Yeniden Oluştur” (Rebuild Database) seçeneğine basın ve sistemin yüklenmesini bekleyin. PlayStation 4 cihazınızın ne kadar dolu olduğuna bağlı olarak bu işlem biraz zaman alabilir. Bu işlem Ps4’ün sabit sürücünü yeniden düzenler ve verilerin daha hızlı açılmasına neden olur. Bunu birkaç ayda bir yapmanızda fayda var.

Bu işlemi yaptığınızda oyunların, save dosyalarının yada ekran görüntüsü ve videoların silinmesi gibi herhangi bir veri kaybı yaşanmamaktadır. Sadece oyunlarınızı listelediğiniz klasörler var ise bunlar kaybolmaktadır ki bunlarıda yeniden oluşturmanız oldukça basit zaten.

Cavit Varinli hakkında 2645 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam