PES Serisinin İsmi eFootball Olarak Değişti ve Tamamen Oynaması Ücretsiz Oldu

, PES serisinin yeni oyununu duyurdu. Pro Evolution Soccer yada Winning Eleven olarak bildiğimiz serinin adı artık olacak. Üstelik tamamen oynaması ücretsiz hale geldi.

eFootball bu sonbaharda , Xbox Series, , Xbox One ve için çıkış yapacak. Daha sonraki bir tarihte ise cihazlara gelecek. Mobil hariç diğer tüm platformlarda çapraz oynama özelliği bulunacak. Böylelikle PC ve konsol oyuncular birlikte oynayabilecekler.

Uzun yıllar boyunca Fox Engine grafik motorunu kullanan seri, yeni oyun ile birlikte Unreal Engine 4’e geçiş yapıyor. Grafik motorunun değişmesi seriye yeni bir soluk getirecek ve pek çok oynanış mekaniği ile grafik değişikliğine şahit olacağız. Serinin yapımcısı Seitaro Kimura, yeni grafik motoru ile birlikte daha gerçekçi bir oyun deneyiminin bizleri beklediğini söylüyor. Ağustos ayında bu değişiklikleri göreceğimiz bir oynanış videosu yayınlayacaklar.

Oyuncu tepkimeleri ve animasyonlarda tamamen elden geçirilmiş olarak geliyor. Hareket eşleştirme olarak tabir edilen yeni bir teknojosi sayesinde yapay zeka, kullanıcıların saha içerisinde gerçekleştirdiği bir dizi hareketlerden en isabetli olanları seçerek gerçek zamanlı bir animasyona dönüştürüyor. Unreal Engine 4, öncekinden dört kat daha fazla animasyon oluşmasına izin veriyor ve böylelikle ortaya son derece gerçekçi hareketler çıkıyor. Hareket eşleştirme teknolojisi, eFootball’un mobil dahil olmak üzere çıkış yapacağı tüm platformlardaki versiyonlarında bulunacak.

pes-2022-ne-zaman-çıkacak

eFootball için çeşitli içerik güncellemeleri gelecek ve bazı modlar olarak satılacak

eFootball tamamen oynaması ücretsz olacağı için sadece dijital olarak yayınlanacak. Oyun çıkış yaptıktan sonra çeşitli ücretsiz güncellemeler eşliğinde yeni içerik ve modlar oyuna dahil edilecek. Oyunun oynaması ücretsiz kısmı FC Barcelona, Juventus, FC Bayern, Manchester United ve diğer takımların yer aldığı yerel maçları oluşturuyor. Gelecekte bazı oyun modları DLC olarak satışa sunulacak ve oyuncular isteğe bağlı olarak sadece oynamak istedikleri modları satın alabilecek. Bununla ilgili olarak Ağustos ayında daha fazla bilgiye sahip olacağız.

Konami, bu yeni DLC sisteminin oyuncular korkutmaması gerektiği ve eFootball’un tüm oyuncular için adil ve dengeli olacağının sözünü veriyor.

Peter Drury ve Jim Beglin’ maç yorumcuları olara eFootball ile yine bizimle olacak. Ayrıca lisansız takımları özelleştirmenizi sağlayan Option Files özelliği geri dönüyor.

Konami, ayrıca eFootball için ilk yol haritasını da paylaştı. Paylaşılan yol haritası lansman içerikleri ve ilerleyen aylarda oyuna dahil olacak içerikleri gösteriyor.

efootball-yol-haritası

Yol haritasında dikkat çekenler arasında takım kurma modu geliyor. Sonbahar içerisinde yayınlanacak olan bir güncelleme eşliğinde oyuna dahil olacak olan bu mod, kendi takımınızı kurmanızı sağlıyor. Ayrıca çevrimiçi ligler ve oyunu oynayarak seviye atlatıp çeşitli eşya ve oyuncular kazanmanızı sağlayan “Match Pass” sistemi de sonbahar içerisinde oyunculara sunulacak.

eFootball, bundan böyle gelecekte çıkacak PES oyunlarınında bütününü oluşturuyor. Yani her yıl ayrı bir oyun çıkartmak yerine eFootball, her yıl düzenli olarak güncelleme alacak ve uzun yıllar boyunca desteklenecek.

Kaynak: Yeninesiloyuncu.com

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam