PES 2020’ye Gelecek İlk Yamanın Detayları Paylaşıldı

Bu sene oyun pazarına iddialı giriş yapan PES , almış olduğu yüksek incelemeler ve olumlu geri bildirimleri ile kullanıcılarını memnun etmeyi başardı. Oyunun geliştiricisi KONAMİ ise oyunu satın alan kullanıcıların geri bildirimlerine kulak vererek yayınlanacak ilk yamayı buna göre hazırlamakta.

Kullanıcılar oyunun demosu ile çıkış sürümü arasında oynanıştaki hassaslık ve yavaşlık ile birlikte hakem kararlarının farklı olduğunu belirttiler. KONAMİ ise sosyal medya hesapları üzerinden hakem kararları ve bazı teknik sıkıntıları gidecek olan ilk yamanın ayrıntılarını paylaştı.

Paylaşılan detaylara göre yamanın ilk hedefi hakemlerin faul kararlarına yönelik olacak. Hakemlerin oyun içerisinde saçma sapan verdikleri faullerin farkında olduğunu belirten KONAMİ, verilen bu kararların gerçeğe çok yakın şekilde düzenleyeceklerini söyledi. Oyunun demo sürümündeki oynanış akıcılığını tekrardan demo sürümüne döndürülemeyeceğini söyleyen geliştirici ekip, bunu yapmaları taktirde başka sorunlarında boy göstereceğini ifade etti.

Hakem kararları haricinde oyuncuların top kayıplarında ki reaksiyonun gelişeceği ve defans ile orta saha oyuncularının daha iyi pozisyon almalarında düzenleme yapılacağı aktarıldı.Özellikle defans ile orta saha arasında büyük boşluklar oluşup tek pas ile forvetin ileri hatta kolayca ulaştığını belirten geliştiriciler, bu yama ile ancak oyun kurarak hucum edebileceğinizi ve tempoyu gerçeğe daha yakın çekeceklerini söyledi. Tüm bu sıkıntıları giderecek olan yama ise Ekim sonlarına doğru yayınlanacak.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam