P.T. İle İlgili Korkutucu Bir Gerçek Daha Ortaya Çıktı

Şimdilerde ile ortaklaşa çalışıp için özel olarak oyununu geliştiren büyük usta , daha ‘den ayrılmadan önce 2014 yılında ‘in P.T. adında bir demosunu piyasaya sürmüştü.  Bu demo oyun dünyasında büyük bir ses getirirken Hideo Kojima‘nın Konami‘den ayrılı sonrasında oyun iptal edilmiş ve P.T. ismindeki demo’da üzerinden kaldırılmıştı. P.T. her ne kadar kısa bir demo olmasına rağmen içerisinde o kadar çok sır barındırıyordu ki şimdilerde bile demoda yeni sırlar ortaya çıkıyor.

Geçtiğimiz haftalarda demoda ki hayalet olan Lisa’nın aslında bizim hep arkamızda olduğu ve sürekli olarak takip ettiği ortaya çıkmıştı. Şimdi ise bir modcu çok farklı bir korkutucu bir sırrı açığa çıkarttı. Bahsi geçen bu modcu, demoyu oynarken normal koşullar altında erişemeyeceğiniz gizli bir banyo bölmesini keşfediyor. Bahsedilen bu banyo’da ise su ile dolu küvet içerisinde başı kesilmiş bir ceset yer alıyor. Söylenenlere göre bu sahne oldukça ürkütücü olduğundan oyundan kaldırılmış. Aynı modcu ayrıca Lisa’nın olduğu yerde durmasını sağlayan bir yolda keşfetmiş durumda. Bu sayede karakterin korkutucu yüzüne yakından bakabiliyorsunuz.

P.T. demosunun halen nasıl oynandığını merak ediyorsanız şöyle açıklayalım, P.T. iptal olduğu sene içerisinde Playstation Store üzerinden kaldırıldı ancak demo Playstation 4 cihazlarından silinmediği taktirde oynanabilir durumda kalıyor. Üstelik bir dönem P.T. yüklü aşırı yüksek fiyatlı Playstation 4 cihazları bile kullanıcılar tarafından satışa çıkartılmıştı. Yani o zamanlarda P.T. demosunu yüklemiş olup Playstation 4 cihazınızdan silmedi iseniz halen demoyu oynayabilir oluyorsunuz.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam