Middle-Earth Serisinin Üçüncü Oyunu E3 2021’de Duyurulabilir

Hobbit ve The Lord Of The Rings hikayesinin ortasında geçen ve oyunları Nemesis sistemi ile dikkatleri üzerine çekmiş ve oyunculardan olumlu yorumlar almayı başarmıştı. Monolith Productions tarafından geliştirilen serinin ilk oyunu 2014, ikincisi ise 2017 yılında piyasaya sunulmuş ve tam dört senedir sessizliğe gömülmüştü. Ancak gündeme gelen bazı sızıntılar, serinin üçüncü oyununun çok yakında duyurulacağını işaret ediyor.

Gelen bilgilere göre Monolith Productions, uzun bir süredir Middle-Earth’ün devam oyunu üzerinde çalışıyor. 2017 çıkışlı olan Shadow of War oyununun hikayesi de serinin fazlasıyla ilginç bir şekilde devam edeceğini bizlere göstermişti.

Reddit üzeri bazı sızıntılar Middle-Eath 3’e dair bazı detayları gün yüzüne çıkardı. İddialara göre serinin üçüncü oyunu tıpkı Skyrim de olduğu gibi devasa açık dünya haritaya sahip olacakmış. Bu devasa haritada oyuncular, at başta olmak üzere çeşitli binekler eşliğinde dolaşabilecek ve haritayı diledikleri şekilde keşfe çıkabilecekmiş. Yeni nesil odaklı geliştirilen oyunda, serinin bir parçası haline gelen Nemesis sistemi ise çok daha detaylı bir şekilde yer alacak.

Bunza süredir her iki oyunda orklar üzerinden oluşturulan Nemesis sisteminde, orkları kendi safımıza çekebiliyor ve orklardan oluşan bir orduyu yönetebiliyorduk. Sınzıtılara göre bu sefer yine orklar dahil olmak üzere Nemesis sisteminde insanlarında bulunacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor.

middle-earth-3-ne-zaman-duyurulacak

, ’de duyurulabilir

Öte yandan oyunun 12-15 Haziran arasında düzenlenecek olan E3 2021 etkinliğinde duyurulması bekleniyor. Monolith Productions’ın ana şirketi . Interactive Entertainment E3 2021’de bir panel düzenleyecek. Şirket bu panelde ikisi de 2022 yılına ertelenen ve oyunlarında yeni birşeyler göstereceği aşikar olsa da bunların yanında sürpriz bir şekilde Middle-Earth 3 duyurusu da gelebilir.

Cavit Varinli hakkında 2666 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam