Microsoft’un Techland’i Satın Alacağına Dair Haberler Asılsız Çıktı

son yıllardaki satın alımları ile dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmeyi başarıyor. Bunlardan biri de geçtiğimiz senenin sonlarına doğru ZeniMax Media’yı alması olmuştu ve böylelikle dahil id Software, Vir2L Studios, Tango Gameworks ve Microsoft bünyesine katılmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Microsoft’un serisinin geliştiricisi ’i satın almaya hazırlandığı iddia edilmişti. Konu ile ilgili olarak Techland cephesinden açıklama geldi.

Techland topluluk yöneticisi Uncy, konu ile ilgili olarak kendisine çok fazla mesaj geldiğini söyledi ve böyle bir satın alımın söz konusu olmadığını ifade etti. Bundan yaklaşık bir yıl önce de benzer söylentilerin ortaya çıktığına dikkat çeken Uncy, Techland’in bağımsız bir stüdyo olduğunu ve böyle kalmaya devam edeceğini belirtti.

Techland halihazırda üzerindeki çalışmalarına devam ediyor. 2018’de duyurulan oyun hakkında ’da yayınlanan oynanış videosu dışında uzun bir süredir haber paylaşılmıyor. En son Techland tarafından Dying Light 2 için yakında yeni bilgilerin geleceği duyurulmuştu.

Cavit Varinli hakkında 2665 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam