Microsoft Kendi Stüdyolarının Playstation içinde Oyun Geliştirmelerine İzin Verecek

Bulunduğumuz nesil konsollarda , hem konsol satışları hemde platforma özel oyunları ile karşısındaki rekabette büyük bir avantaj elde etti. Ancak Microsoft, Sony ile ortak kategoride bulundukları bu pazarda hiçte rekabet etme niyetinde değiller zira kendileri pazarlamada olarak çok farklı düşünce içerisinde.

Microsoft, bu nesildeki rekabetin hem konsol satışları hemde konsola özel olan oyunlardan Sony’e yenildiğinin farkına mı varmış yoksa baştan beri böyle bir düşüncelerimi yok bilinmez ancak kendileri, bünyesinde barınan stüdyoların Playstation içinde oyun geliştirebileceklerinden söz etti.

Microsoft’un birinci parti stüdyolarından sorumlu patronu Matt Booty, yaptığı açıklamayla,  gelecekte yapacakları oyunlarda, Double Fine, Ninja Theory ve Obsidian gibi birinci parti firmaların istekleri doğrultusunda Playstation ve platformları için oyun geliştirme izni verebileceklerini belirtti.

Artık günümüz konsollarının yavaştan ömrünün dolduğu şu günlerde Hem Sony hemde Microsoft cephesi yeni konsollar için kapalı kapılar ardından hazırlıklarına tam gaz devam ediyor, sonlarına doğru piyasaya sürülecek olan yeni konsollar ile Playstation ve rekabeti bakalım nasıl devam edecek bekleyip göreceğiz.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam