Metro Exodus Yeni Nesil Versiyonları Detaylandırıldı

Metro Exodus’un PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonlarının özellikleri detaylandırıldı.

Buna göre Metro Exodus iki konsolda üzerinde ray tracing açık şekilde 4K çözünürlük ve 60 kare hızında çalışacak. Xbox Series S platformunda ise ray tracing açık şekilde 1080p çözünürlükte çalışacak. Xbox Series S üzerinde optimizasyon devam ettiği için kare hızı konusunda bir bilgi henüz paylaşılmadı.

Yeni nesil versiyonları 2021 yılı içerisinde yayınlanacak. Daha önce Metro Exodus’u konsollarda satın alan kullanıcılar, yeni nesil versiyonuna ücretsiz olarak yükseltebilecek.

Ayrıca PC için Metro Exodus’un Enhanced Edition versiyonu da duyuruldu.

Metro Exodus Enhanced Edition, çeşitli grafik ve ışıklandırmadaki iyileştirmelerin yanında ray tracing ve DLSS 2.0 özellikleri ile geliyor.

İlkbaharda Steam, Epic Games Store ve GOG üzerinde satışa sunulacak olan Enhanced Edition’a, daha önce PC sürümünü satın alan kullanıcılar ücretsiz olarak sahip olabilecek.

Oyunun yeni nesil konsollar ile PC’deki Enhanced Edition versiyonu arasındaki farklarda karşılaştırıldı. Aşağıdaki tabloda görebileceğiniz üzere PC versiyonunda PS5 ve Xbox Series’e kıyasla sadece geliştirilmiş ışın izleme yansımaları ve DLSS 2.0 desteği bulunuyor, geriye kalan bütün iyileştirmeler her iki platform üzerinde de aynı olacak.