Metal Gear Solid ve Silent Hill Serileri Devam Edebilir

Bir dönemin en büyük geliştirici firmalarından olan KONAMİ, elindeki , ve markaları ile video oyun dünyasına adını altın harfler ile yazdırmıştı. Ancak son zamanlarda kendini oyun üretimine kaydıran firma son konsola çıkarttıkları Metal Gear Survive ile oyuncuları hayal kırıklığına uğratmıştı. Şu sıralar sadece konsollar için PES serisi ile uğraşmakta olan KONAMİ arkaplanda düşündüğümüzden de farklı işler üzerinde çalışıyormuş, Zira firmanın Avrupa Başkanı Masami Saso, KONAMİ‘nin hala konsol oyunlarından vazgeçmediğini söyledi.

Yeni Silent Hill ve Metal Gear Solid oyunları gelebilir

Masami Saso, açıklamasında konsol oyunlarının kendiler için hala çok önemli olduğunu ve konsol oyunları için büyük çabalar göstermeye devam edeceklerini belirtti. Ayrıca Saso, her ne kadar şirketin şuan için yeni bir Silent Hill yada Metal Gear Solid duyurusuna hazır olmadığını ifade etse’de KONAMİ‘nin bir sürü bilmediğimiz proje üzerinde çalıştığını söyledi.

KONAMİ‘nin elindeki en büyük markalardan olan Silent Hill ve Metal Gear Solid serisi için yakın bir zamanda duyuru gelmeyecek gibi gözüküyor ancak Saso’nun da belirttiği üzere firma arkaplanda birçok proje ile uğraşıyor. KONAMİ’nin planları arasında mutlaka Silent Hill yada Metal Gear Solid markalarından oyunlar olacaktır, Özellikle birçok oyuncu bu markaların ilk oyunlarının Remake versiyonlarını beklemekte. Bakarsınız KONAMİ sürpriz bir şekilde bu duyuruları gerçekleştirebilir.

Cavit Varinli hakkında 2645 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam