Mafia ve Mafia 2’nin Remastered Sürümleri Geliyor Olabilir

Son oyunu hayal kırıklığı yaratan ancak serinin ilk iki oyunu ile oyuncuların beğenisi toplayan Take-Two Interactive, geçtiğimiz ay bu iki oyun için yapmış olduğu marka tescili ile oyuncuları heyecanlandırdı.

Take-Two Interactive, Mafia serisinin üç oyunu için marka tescilinde bulundu. Firmanın bu hareketi sonrasında ise Mafia 1 ve Mafia 2 oyunlarının yenilenmiş yani Remastered sürümlerinin gelebileceği söylentileri ortaya çıktı. Bu söylentiyi en kuvvetli kılan şey ise firmanın daha önce Mafia isim haklarını yenilemiş olması, yani yapılan bu yeni marka tescili isim haklarını yenilemek üzerine değil.

Toplamda üç tane yapılan marka tescilinin ikisinin Mafia 1 ve Mafia 2 oyunlarının Remastered sürümleri olacağı düşünülüyor. Marka tescilinde kullanılan logolar daha önceki iki oyunun logoları ile aynı olurken üçüncü marka tescilinde kullanılan farklı logo ise kafaları karıştırmış durumda, Zira tüm seride kullanılan aynı logo bu üçüncü marka tescilinde farklı bir font’da tasarlanmış. Söylenene göre üçüncü marka tescili yeni Mafia oyununa işaret ediyor. Serinin en son ki oyunu olan Mafia 3, 7 Ekim 2016 tarihinde piyasaya çıkmıştı. Son oyunun tekrar eden görev yapısı ve hiçbir yenilik sunmayışı oyuncular tarafından büyük tepki görmüştü. Üç senelik bu sessizliğin ardından Take-Two Interactive, seriyi tekrardan diriltmeyi planlıyor olabilir.

Cavit Varinli hakkında 2401 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam