Mafia II Definitive Edition Konsollarda Teknik Açıdan Rezalet Çalışıyor

2K Games ve Hangar 13, ansızın Mafia Trilogy duyurusu ile çıkagelmiş ve Mafia 1’in remake olacağını, ikinci ve üçüncü oyunun ise geliştirilmiş grafikler ile Definitive Edition adı altında remastered olarak karşımıza çıkacağını duyurmuştu. Mafia 2 ve 3 Definitive Edition halihazırda çıkışını yaptı ve özellikle Mafia 2 Definitive Edition konsollarda büyük bir hayal kırıklığına neden oldu.

Şahsen bizimde deneyimimizi ortaya koyarsak Mafia 2 Definitive Edition standart ve Pro PlayStation 4 modellerinde 30fps’yi bile zar zor görmekte. Genellikle 20-25fps arasında çalışan oyun özellikle araba sürerken ve kalabalık ortamlara girdiğinizde bu kare hızı çok daha aşağılara düşüyor. Oyunun sunmuş olduğu tek sorunda bu değil ayrıca sinematik sahnelerdeki ses problemleri ve görüntü kırılmaları gibi büyük sorunlarda bulunuyor.

Dijital Foundry ise oyunun teknik analizlerini gerçekleştirdi ve bunlara baktığımızda Mafia 2 Definitive Edition, Xbox One X’de bile standart 30fps çalışamıyor. Oyunda grafiksel olarak iyileştirmeler azda olsa yapılmış ancak bu yeterli değil ve Mafia 2 Definitive Edition’da orjinalinde bulunmayan oyun içi hatalarda bulunuyor.

Oyunun PC portu ise konsollara nazaran daha iyi durumda. Hangar 13 daha önce Mafia 3 oyununun sürekli tekrar eder yapısı dolayısı ile eleştiriler almıştı. Kendileri konsol portu konusunda ise sınıfta kalmışa benziyor. Mafia 1 remake sürümü olan Mafia Definitive Edition ise 28 Ağustosta PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkış yapacak.

Cavit Varinli hakkında 2401 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam