Mafia 1 Remake’te Polisler için Ekstra Bir Ayarlama Olacak

2002’de çıkan ilk Mafia oyununun oynanış mekanikleri döneminin çok üzerindeydi ve özellikle trafik kurallarına uymayıp hız sınırını geçtiğinizde polisler aracı kenara çektirip size ceza yazabiliyordu. Mafia 1 Remake’te ise bu olay aynı şekilde bulunacak ancak oyuncular istedikleri taktirde bunu diledikleri şekilde ayarlayabilecek.

Geliştirici Hangar 13, Mafia 1 Remake’in özünde orjinaline sadık kalacağını sürekli olarak belirtiyor ve bu durum oyundaki polsilerin tavırları içinde geçerli olacak. Ancak bunu ayarlardan dilediğiniz gibi özelleştirebilecek ve polislerin ne kadar saldırgan olabileceğini, hız ve trafik cezalarından ne kadar kuralcı olabileceğini ayarlayabileceksiniz.

Oyunun oynanış mekanikleri konsunda da bazı detaylar paylaşan Hangar 13, çatışma mekaniklerinin Mafia III’e benzer olduğunu ancak siper almanın daha önemli bir hale getirildiğini, çatışmaların gerçeğe dayalı olarak daha ölümcül olacağını ve kurşunların boşa harcanmayacak kadar kıymetli olacağından söz ettiler. Ayrıca Mafia III’deki ana karakteri eski asker Clay ile Mafia 1 ana karakteri olan taksi şöförü Tommy’nin çatışmadaki tavırlarının farklılığını hissedeceğimizi söylediler.

Mafia 1 Remake yada piyasaya sürüleceği ismi ile Mafia: Definitive Edition 28 Ağustos’ta PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak.

Mafia: Definitive Edition, Mafia II: Definitive Edition ve Mafia III: Definitive Edition oyunlarının bulunduğu Mafia: Trilogy, 374,00 TL fiyattan PlayStation Store üzerinde satışta bulunuyor.

Cavit Varinli hakkında 2402 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam