Konami Yeni Silent Hill Oyunlarının Gelmeyeceğini Söyledi

Geçtiğimiz haftalarda Konami’nin PlayStation 5 özel oyunu olarak Sony ile ortaklaşa Silent Hill oyunları geliştirdiğine dair bazı söylentiler gündeme gelmişti. Öyle ki Sony’nin sadece Silent Hill değil Metal Gear Solid ve Castlevania isim haklarını’da satın almak istediğine dair bazı bilgiler bulunuyordu. Bugün ise konu hakkında Konami’den resmi açıklama geldi.

Konami’nin halkla ilişkiler temsilcisi yapmış olduğu resmi açıklama ile ortaya çıkan tüm söylentilerden haberdar olduklarını fakat bunların hiçbirinin gerçek olmadığını belirtti. Bunun hayranların beklediği bir açıklama olmadığını söyleyen temsilci Silent Hill serisi için kapıları tamamen kapatmadıklarını ancak söylentilerde olduğu gibi şuanda seri adına bir çalışmaları olmadıklarını söyledi.

Daha önce ise Konami yeni Silent Hill oyunlarını sağlamanın yollarını aradıklarını söylemiş ve yeni Silent Hill oyununun varlığını doğrulamıştı. Şirketin önce oyunun varlığını doğrulaması sonrasında ise herhangi bir çalışmalarının olmadığını söylemesi oldukça ilginç.

Cavit Varinli hakkında 2401 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam