Konami Birkaç Önemli Proje Üzerinde Çalıştıklarını Doğruladı

Konami Birkaç Önemli Proje Üzerinde Çalıştıklarını Doğruladı

, twitter üzerinden birkaç önemli proje üzerinde yoğun bir şekilde çalıştıklarını açıkladı.

Japonya merkezli şirket bu projeleri Haziran’da düzenlenecek olan etkinliğinde gösteremeyecek olsa’da önümüzdeki aylarda bunların detaylarını paylaşacaklar. Konami bu projeler ile ilgili olarak oyuncuların sabırlı olması gerektiğini söylüyor.

metal-gear-solid-remake-ne-zaman-çıkacak

ve remake olabilir

Bir süredir Konami’nin yeni Silent Hill ve Metal Gear Solid remake üzerinde çalışıldığı söyleniyor. Konami daha önceki açıklamasında bir şekilde Silent Hill serisini tekrar diriltmenin yollarını aradıklarını ifade etmişti. Geçtiğimiz ay ise Solid Snake karakterinin sesi olan David Hayter, Metal Gear Solid remake’in geleceğine inandığını söylemişti. Başka söylentiler ise bu iki projenin Konami ile ortaklığında geliştirildiği ve her iki oyununda konsoluna özel olacağı yönünde. Öte yandan Sony’nin Silent Hill, ve Metal Gear Solid isim haklarını satın almaya çalıştığına dair bazı iddialarda bulunuyordu.

Konami’nin bu açıklamasının Silent Hill, Castlevania yada Metal Gear Solid oyumlarını işaret ettiğine inanıyoruz. Halihazırda ’de gelişim aşamasında ancak Konami’nin bahsetmiş olduğu bu projeler farklı.

Cavit Varinli hakkında 2631 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam