Konami, Atalanta İle Özel Partnerlik Anlaşması İmzaladı

Konami, Pes serisi için yeni lisans anlaşmalarına devam ediyor. geçtiğimiz ay Napoli ile özel partnerlik anlaşması imzalayan şirket şimdi ise Atalanta ile anlaşmaya vardı.

Yapılan bu partnerlik anlaşması ile Atalanta’nın gerçek logo, forma ve oyuncu yüzleri Pes serisinde kullanılacak. Öte yandan PES bu anlaşma ile birlikte İtalya liginde daha fazla hak sahibi oldu. FIFA’nın elinden Juventus ile Roma takımlarının lisansını alan Konami, bu iki takımın logo ve formalarının FIFA serisinde kullanılabilir olmamasını sağlamıştı. Ayrıca PES seiris Bayern München, Barcelona, Manchester United, Arsenal gibi takımların tam lisans hakkına sahip.

PES serisi tamamen yenilenerek geliyor

Konami, PES serisine dair yavaştan lisansları toplarken aynı zamanda köklü değişikliklere de imza atıyor. 2021’i sezonluk güncelleme ile geçiren seri önümüzdeki yıla damga vuracak bir oyun ile hayranların karşısına çıkma hazırlığında. PES 2022, Epic Games tarafından tamamen yeni nesil odaklı tasarlanan oyun motorunu kullanacak. Yıllarrdan beridir FOX Engine’i kullanan seri böylece grafik ve oynanışta köklü değişikliklere gitmiş olacak.

Halihazırda PlayStation 5, Xbox Series ve için geliştirilen PES 2022’nin bu yılın sonlarına doğru piyasaya sunulması bekleniyor. Oyun motorunun tamamen yeni nesil odaklı olması PES 2022’nin PlayStation 4 ve Xbox One konsollarına çıkmayacağını gösteriyor. Elbette son durumu oyun tanıtıldığında öğreneceğiz.

Cavit Varinli hakkında 2756 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam