İki Farklı Silent Hill Oyunu Geliyor Olabilir

Son olarak 2014 yılında Hideo Kojima‘nın önderliğinde geliştirilen ve kullanıcılara bir de P.T. isminde demosu sunulan Silent Hill oyunu Kojima’nın Konami’den olaylı bir şekilde ayrılışı sonrası iptal edilmiş ve o zamandan beridir seri adına herhangi bir duyuru yapılmamıştı. Ancak şimdilerde ortaya atılan bazı söylentiler Konami’nin iki farklı Silent Hill oyunu ile döneceği yönünde oldu.

AestheticGamer‏ isimli twitter kullanıcısı ki kendisi oyun endüstrisinde daha öncede bazı bilgileri sızdırıp doğru tahmin etmişti, Konami’nin iki farklı Silent Hill oyunu geliştirdiğini öne sürdü. Konami’nin yaklaşık olarak iki sene önce bu iki oyun için bazı geliştiriciler ile irtibata geçtiğini söylüyor, aslında Konami bahsi geçen bu iki oyun için 2 sene öncesinden çalışmalara başlamış bile.

Kullanıcının vermiş olduğu bir başka detay ise bu iki Silent Hill oyununun biri seriye reboot atarken diğeri ise daha çok seçimlere dayalı olarak Telltale Games oyunları tarzında bölümler halinde olacakmış. Üstelik bu oyunların birinin bu sene duyurulması’da bekleniyor.

Geçtiğimiz sene Silent Hill isim haklarını yenileyen Konami‘nin çekilmiş olduğu konsol piyasasına elinde bulundurduğu bu güçlü markalar ile geri dönmesi bekleniyor. Şahsen yeni bir Silent Hill oyununun yanına güzelinden Metal Gear Solid Remake‘i de duyurulsa muhteşem olurdu.

Cavit Varinli hakkında 2401 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam