Horizon Zero Dawn’ın Üçleme Olması Planlanıyor

Gelen söylentilere göre Killzone serisinin geliştiricisi Guerrilla Games, Horizon Zero Dawn oyununu üçleme yapmayı planlıyor. Böylelikle kesin gözüyle geleceği düşünülen ikinci oyun sonrası Horizon Zero Dawn serisinden üçüncü bir oyun daha görebiliriz.

Video Games Chronicle tarafından paylaşılan bu bilgiye göre ki kendileri çeşitli güvenilir kaynaklarından bu haberi almışlar, Horizon Zero Dawn 2 ilk oyunun başarısından kısa bir süre sonra için geliştirilmeye başlanmış fakat Sony devam oyununu yeni nesil konsolu PlayStation 5’e kaydırmış.

Devam oyunu hakkında ise bazı önemli detaylar gün yüzüne çıkmış durumda. Buna göre Horizon Zero Dawn 2 (oyun bambaşka bir isim ile’de çıkabilir) ilk oyuna göre daha geniş bir açık dünya ve keşfedilecek birçok mekanı içerisinde bulunduracakmış. İkinci oyundaki en önemli yeniliğin ise co-op oynama özelliğini olacağı konuşuluyor. Ancak bahsi geçen co-op modunun hikayeye mi dahil edileceği yoksa farklı bir mod eşliğinde mi sunulacağı konusunda henüz kimse net bir bilgi paylaşmamış.

2017’de için özel olarak çıkmış olan Horizon Zero Dawn, geçtiğimiz aylarda bu yaz platformuna geleceği duyurulmuştu.

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam