Horizon Forbidden West’in Bu Kez PS4 Görüntüleri Paylaşıldı

PlayStation 5’in lansmanında duyurulan Horizon Forbiden West, Sony’nin yeni nesil konsoluna özel bir oyun olmayıp eş zamanlı olarak içinde çıkış yapacağı malumunuz. Geliştirici Guerilla Games, buna rağmen Horizon Forbidden West için hep PS5 versiyonundan videolar ve görüntüler gösterdi ancak kendileri oyunun PS4 versiyonunun da harika gözüktüğünü sürekli olarak dile getiriyor.

Cyberpunk 2077 sonrası yüksek grafikli oyunların artık PS4 konsolunun kardırmadığı gibi bir düşünce oluşmaya başlanmıştı haliyle ve benzer bir durumun Horizon Forbidde West ile de yaşanabileceği düşünülüyordu. Guerilla Games, bugün paylaştıkları bir twitter gönderisinde oyunun PS4 üzerinden alınma ekran görüntülerini paylaştılar. Geliştirici ekip Horizon Forbidden West’in PS4’te harika gözüktüğünü ve iyi bir oynanış sunduğunu söylemiş ve bunu gözler önüne sermek adına ise bu ekran görüntülerini paylaşmayı tercih etmişler.

horizon-forbidden-west-ps4

Sony, Horizon Forbidden West’in PS4 versiyonu konusunda endişe edilmemesi gerektiğini temin ediyor. Paylaşılan ekran görüntülerine kıyasla bu sözlerinde durmuşlar gibi gözüküyor olsa da, bu konuda ne kadar başarılı oldukları oyunun çıkışında belli olacak. Öte yandan ekran görüntülerinin standart PS4 mü yoksa PS4 Pro’ya mı ait olduğu konusunda herhangi bir detay paylaşılmamış.

Hatırlayacak olursanız başkanı’da Cyberpunk 2077’nin eski nesil konsollarda oldukça iyi bir performans gösterdiğinisöylemişti ancak ortaya çıkan ürün tam bir facia ortamı oluşturmuştu. Umarız ki Sony, kullanıcılarının güvenini sarsacak bir ürün ortaya koymaz.

horizon-forbidden-west-ps4-2
horizon-forbidden-west-ps4-3

Kaynak: pushsquare

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam