Hideo Kojima’nın Yeni Oyunu Yakında Duyurulacak

Metal Gear Solid serisi ve Death Stranding’in yönetmeni Hideo Kojima çok yakında yeni oyununun duyurusunu yapacak.

Hideo Kojima’nın sahibi olduğu Kojima Productions’ın sanat yönetmeni Yoji Shinkawa, bir şey üzerinde çalıştıklarını ve bunu yakın bir zamanda duyuracaklarını ifade etti.

Kojima Productions bahsi geçen bu projeye Ekim 2020 tarihinde başlamış ve ekip için tecrübeli geliştiriciler aramaktaydı. Hideo Kojima ise yeni projesine hazırlanmak için korku filmleri izlediğini dile getiriyordu ve bu yeni oyunun korku türünde olacağını söylüyordu. Ancak daha sonra planlama sürecinde olan bir oyunun iptal edildiğini belirtmişti fakat bunun hangi oyun olduğunu net olarak söylememişti.

Hideo Kojima’nın twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar, Death Stranding’in devam oyununu işaret ediyor. Öyle ki oyunun ana karakteri Sam Porter Bridges’ı canlandıran Norman Reedus, Hideo Kojima ile başka bir projede çalışmak için görüştüklerini belirtmişti.

Geçtiğimiz haftalarda ise Hideo Kojima’nın bu yeni projesi için Silent Hill serisinin yaratıcısı Keiichiro Toyama ile birlikte çalıştığına dair söylentiler gündeme gelmişti.

Cavit Varinli hakkında 2402 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam