Hideo Kojima’nın Konami’den Kovulma Sebebi Ortaya Çıktı

2015’de Hideo Kojima yıllarını verdiği Konami’den oldukça olaylı bir şekilde ayrılmış ve bu ayrılığın neden gerçekleştiği hiçbir zaman açıklanmamıştı. Ancak bugün bile hala merak edilen bu konu hakkında Gameblog bazı bilgileri ortaya çıkarttı.

Fransız oyun sitesi Gameblog.fr tarafından yapılan iddialara göre Hideo Kojima, Metal Gear Solid V The Phantom Pain’in geliştirme bütçesinden kaynak kullanarak Konami’den gizli saklı olarak Silent Hills oyununu geliştirmeye başlamış. Akabinde Hideo Kojima sadece kağıt üzerinde var olan sahte bir şirket kurarak Sony ile Silent Hills demosu P.T.’nin PlayStation Store üzerinde yayınlanması için anlaşmış. Bir süre sonra bu olaylarda haberdar olan Konami ise çareyi Hideo Kojima’yı kovmakta bulmuş ve Kojima kovulduktan kısa bir süre sonra ise Konami Silent Hills projesini devam ettirmek yerine iptal edildiğini açıklamıştı.

Hideo Kojima’nın şirketi Kojima Productions bahsi geçen iddiaların karalayıcı türde olmasından dolayı resmi bir açıklamada bulundu ve Gameblog.fr tarafından belirtilen olayların kesin olarak yanlış olduğunu açıkladı.

Konami, Hideo Kojima’nın o yıl ödül törenine katılmasına dahi müsaade etmemişti ve ikili arasında yaşananlar büyük tartışmalara sebep olmuştu.

Cavit Varinli hakkında 2401 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam