Hideo Kojima’da Death Stranding’i Anlamamış

serisinin yaratıcısı , yeni oyunu üzerinde sıkı bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Oyun duyurulduğundan bugüne kadar ve halada akıllarda nasıl olacağına dair soru işaretleri barındırıyor. Neyse ki oyunu anlamayan bir tek biz değilmişiz, zira Hideo Kojima oyunu yapmasına rağmen kendisi bile Death Stranding‘i anlamamış.

Hideo Kojima bir röportaj esnasında oyunu tam olarak kavrayamadığını belirtti. Şuan bile Death Stranding‘i anlamadığını söyleyen Kojima, oyundaki dünya görüşü ve oynanışın hepsinin yeni olduğunu ve kendisinin asıl görevinin oyun dünyasına daha önce bahşedilmeyen ve herkesi şaşırtacak bir tür yaratmak olduğunu ifade ediyor. Hazır bir türü oyun dünyasına sunmanın daha kolay para kazancı sağlayacağını ancak mevcut olmayan yeni bir tür yaratmanın ise riskleri olduğunu belirten Kojima, yapmış olduğu işin sanattan çok zanaat hizmeti olduğunu düşünüyormuş.

Muhtemelen tıp ki Metal Gear Solid gibi olacak Death Stranding ilk oynadığımız kısımlarda neyin ne olduğuna anlam veremeyecek ancak sonrasında hikaye öyle bir noktaya gelecek ki her şey bağlantılı olup yerine oturacak ve bizi bir hayli şaşırtacaktır. Zira işin arkasında Hideo Kojima varsa önce anlam veremez, ardından biraz şaşırır sonrasında işe her şey yerine oturmuş olarak hikayeyi anlamaya başlarız, Çünkü Hideo Kojima böyle bir kafada olan bir yapımcı, ve bu yenilikçi fikirler için iyi bir şey.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam