GTA V ve Red Dead Redemption 2’nin Güncel Satış Rakamları Açıklandı

Take-Two Interactive 2020 finansal sonuçlarını açıkladığı raporda Rockstar Games, 2K Games ve Private Division stüdyolarının geliştirmiş olduğu oyunların güncel satış rakamlarını ve bazı ek bilgiler paylaştı.

Take-Two Interactive bu oyunların satış rakamları ile birlikte serilerinde bugüne kadar toplamda ne kadar sattığı bilgisini’de verdi. GTA V’in aşağıdaki yer alan satış rakamlarına Epic Games Store’da bedava verilen kopyaların dahil olmadığı bilgisi aktarıldı.

Genel satış rakamlarına baktığımızda Take-Two firmasının yüzü gülüyor diyebiliriz. Özellikle her yönden kötü bir oyun olan Mafia 3’ün 7 milyon satış gerçekleştirmesi oldukça şaşırtıcı. Take-Two finansal sonuçlarını paylaştığı toplantıda şirketin beş yıllık yol planını’da paylaştı. Buna göre Take-Two çatısı altındaki bütün stüdyolar 2025 yılına kadar 93 oyun çıkartacak, Bunların bir kısmının iptal ve ertelenebileceği bilgisi verildi. Belirtilen 93 oyunun büyük bir çoğunluğu küçük yapım, oynaması ücretsiz ve oyunlardan oluşuyor. Bunların 47’si mevcut serilerden, 46’sı yeni IP ve 72’si konsollara çıkacak yapımlar olacak.

Grand Theft Auto V – 130 milyon
Red Dead Redemption 2 – 31 milyon
NBA 2K20 – 12 milyon
Borderlands 3 – 10 milyon
Mafia 3 – 7 milyon
The Outer Worlds – 2.5 milyon


Grand Theft Auto serisi – 325 milyon üzeri
Borderlands serisi – 60 milyon
Red Dead Redemption 1 ve 2’nin toplamı – 52 milyon
Bioshock serisi – 35 milyon
NBA 2K serisi – 100 milyon

Cavit Varinli hakkında 2677 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam