GTA Trilogy için Oynanış Videoları Paylaşıldı

Bir dönemin bomba oyunları GTA 3, ve GTA San Andreas oyunlarının yenilenmiş sürümlerinin bulunacağı GTA Trilogy için merakla beklenen oynanış videoları internete düşmeye başladı. Oyunun resmi çıkışı yarın olmasına rağmen bazı kullanıcılar oyuna erkenden erişmiş ve çeşitli canlı yayınlar düzenlemeye başlamışlar.

Rockstar Games, GTA Trilogy’nin tanıtım fragmanında oyundan kesitler paylaşmıştı ancak kesin bir karar vermek adına bunlar yetersiz kalıyordu. Şimdi ise kullanıcılar tarafından paylaşılan videolar oynanış ve grafikleri daha detaylı görmemizi sağlıyor.

Aslına bakacak olursanız şahsen grafikleri yetersiz bulduğumu söylemeliyim. Daha çok Rockstar Games kalitesini göz önüne aldığımızda bu üçlemenin bir remake olmasını beklerdim fakat kendileri GTA Trilogy için 60 dolar istemelerine rağmen grafikler ve kaplamalar konusunda pek uğraşmamışlar gibi gözüküyor. Her üç oyunun orijinal hallerini göz önüne aldığımızda GTA Trilogy’nin bir fark sunduğunu söyleyebiliriz ancak bu pek yeterli değil. Üstelik bu kadar popüler olan bu oyunların böylesine bir yenilenme ile geri dönüyor olması pekte kabul edilebilir değil ve sadece kazanç sağlamak adına yapıldıklarını ortaya çıkartıyor.

Gta Trilogy’nin geliştiriciliğini Grove Street Games üstleniyor. Genel olarak Unreal motoruna rağmen geliştirici ekip cartoon bir grafik kullanmayı tercih etmiş. Halbuki seviyesinde bir yenilenme söz konusu olsaydı GTA Trilogy’nin 60 doları hak edebileceğini nispeten söyleyebilirdik. Take-Two CEO’su bir zamanlar oyun anlayışının şirket adına kaliteden ödün vermeyecekleri şekilde geliştirdiklerini ve her bir remastered oyunun, yeni bir oyunmuş gibi farklı gözüktüğünü ifade ettiği sözler aklımıza geliyor.

Kaynak: yeninesiloyuncu.com

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam