Gran Turismo 7 Serinin Ana Temellerine Dönüyor

PlayStation 5 için özel olarak geliştirilen Gran Turismo 7’ye dair yeni bir detay paylaşıldı.

Polyphony Digital başkanı Kazunori Yamauchi tarafından belirtilene göre Gran Tuırismo 7, serinin ana temellerine geri dönecek ve klasik GT oyunları gibi olacak.

Buna göre Gran Turismo 7, Gran Turismo 1 – 4 oyunlarındaki gelenekselliği sunacak ve eski Gran Turismo oyunlarının hayranlarına nostaljik bir deneyim yaşatacak. Özellikle Gran Turismo 5 ile birlikte seri farklı bir yapıya bürünmüştü. Piyasaya çıkmış olan son oyun Gran Turismo Sport ise yan oyun olarak çıkartılmıştı.

Gran Turismo Sport’un 9.5 milyon kullanıcıya ulaştığı belirtildi. Bunlar sadece kullanıcı sayıları olduğu için net satış miktarını yansıtmıyor. Ayrıca Gran Turismo Sport’un satışlarının başta beklentiyi karşılamadığını söyleyen Kazunori Yamauchi, devam eden yıllarda içerik desteğinin artması ile birlikte satışlarında yükselişe geçtiğini ifade etti.

Gran Turismo 7 sadece PlayStation 5 için 2021’de çıkacak. Henüz net çıkış tarihi bilinmiyor. Gran Tusirmo 7 için daha önce yayınlanan tanıtım videosuna aşağıdaki oynatıcıdan ulaşabilirsiniz.

Cavit Varinli hakkında 2421 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam