Gotham Knights İle İlgili Yeni Detaylar Paylaşıldı

Daha önce Batman Arkham Origins oyununun arkasındaki stüdyo Warner Bros. Games Montreal, geliştirmekte olduğu Gotham Knights ile ilgili yeni detaylar paylaştı.

Öncelikle serinin hayranları Gotham Knights’ın Marvel’s Avengers benzeri bir oyun olacak olmasından fazlasıyla endişeli zira duyuru fragmanında ve şimdiki yeni açıklamalarda oyunun ne yazık ki bu yönde olacağını gösteriyor.

Gotham Knights her ne kadar tek kişi de oynanabilir olsa co-op bir sistem üzerine kurulmuş. Hikayede Batman ölmüş durumda ve oyuncular Batgirl, Nightwing, Red Hood ve Robin olmak üzere dört oynanabilir karakteri kontrol edecek. Geliştirici ekibin paylaşmış olduğu yeni detaylara göre oyundaki savaş sistemi co-op seçeneğine uyması açısından yeniden tasarlanmış.

Oyunun baş yapımcısı Fleur Marty, yeni savaş mekaniği önceki Arkham oyunlarını oynayanlar için yabancı gelmeyeceğini fakat, yine de birçok yönden farklı olacağını ifade etti. Savaş mekaniğinin yanında Gotham şehri de co-op sisteme uyarlanması açısında yeniden tasarlanmış.

Fleur Marty, ayrıca hikaye ilerlemesinin Batgirl, Nightwing, Red Hood ile Robin arasında paylaşılacağını ve oynamadığınız karakterlerinde aynı anda seviye atlayacağını söyledi. Böylelikle her karakter değiştirdiğinizde seviyesini sıfırdan yükseltmekle uğraşmayacaksınız.

Gotham Knights 2021’de PlayStation 5, Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak. Oyunun henüz net çıkış tarihi açıklanmış değil ancak, geliştirici ekibin paylaştığı yeni yıl mesajı kutlamasındaki görselde Gotham Knights’ın 16 Temmuz tarihinde çıkacağı işaret ediliyordu.

Cavit Varinli hakkında 2420 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam