God of War’un Geliştirilme Sürecini Anlatan Görseller

2018 yılında çıkan ve yılın oyunu ödülünü kazanan özel yapımı için oyunun bugünlere nasıl geldiğini gösteren görseller oyunun yönetmeni Cory Barlog tarafından paylaşıldı.

Yönetmen Cory Barlog, Twitter hesabı üzerinden God of War’un 6 yıllık olan gelişim sürecinin başladığı ilk an fotoğraflarını paylaştı. Her şeyin bir tahtadaki karalamalar üzerinde başladığı söyleyen Cory Barlog, kendisinin ve ekibinin büyük bir beyin fırtınası oluşturduklarını ve ekibin bazı üyelerinin gerçek kılıç seminerleri aldığını söylüyor.

Cory Barlog, oyunun gelişimindeki en sevdiği kısımların sahne çekimleri olduğunu belirtti. Üstelik bu çekimlerin bazılarına kendisi hasta bir şekilde gelmiş ve Kratos’u seslendirip canlandıran Christopher Judge’ın kendisine elma sirkesi içirmeye ikna ettiğini, bunun kendisine o gün enerji verdiğini ancak tadının iğrenç olmasından dolayı neredeyse kustuğunu söylüyor.

Ekibin tüm parçaları bir araya getirmede oldukça zorlandıklarını ve ne yazık ki bu toplantıların çoğu anını fotoğraflamayı unuttuğunu söyleyen Barlog, ekip üyelerinden iki kişinin bir gün kravat ile geldiklerini ve o gün boyunca onlar ile şakalaştığını’da dün gibi hatırladığını söyledi.

Oyunda Odin’i neden göremediklerini söyleyen kullanıcılara ise Barlog şakacı bir dille karakterin konsept tasarımını hiç anlamadıklarını ve ellerindeki en gerçekçi görüntünün aşağıdaki görsel ile sınırlı olduğunu belirtiyor.

Cory Barlog ve ekibi ile oyun dünyasına büyük bir cevher bırakmış oldu. Muhtemelen kendisi ve ekibi şu sıralar God of War oyununun devamı üzerinde çalışmalara başlamıştır zira Playstation 5 ile yeni bir God of War oyununun göreceğimizi kesin olarak söyleyebiliriz. Görsellerin devamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Cavit Varinli hakkında 2677 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam