God of War Ragnarok Çıkış Tarihi PS Store Üzerinde Göründü

PlayStation kullanıcıları uzun bir süredir God of War Ragnarok’un çıkış tarihini merak ediyor. Başlarda PlayStation 5 ile duyurulan ve 2021 yılı içerisinde çıkış yapacağı belirtilen God of War Ragnarok, sonrasında ise 2022’nin belirsiz bir tarihine ertelenmişti. O zamandan beridir kendisinden haber alamadığımız oyun için yeni bir gelişme yaşandı.

Sony, 2022 yılında 3 adet PlayStation oyununu piyasaya sürecek. Bunlardan ilki olan Horizon Forbidden West Şubat ayında, ise Mart ayında çıkış yapacak. Son oyun ise God of War Ragnarok. 2018 çıkışlı God of War ve 4’ün PC sürümünü bunlar arasına dahil ettiğimizde Sony, 2022 yılı içerisinde toplamda 5 oyun piyasaya sürmüş olacak. God of War PC sürümünün Ocak ayında çıkış yapacağını düşündüğümüzde ise yılın ilk üç ayı sırasıyla Sony oyunları ile dolup taşacak. Haliyle Sony’nin takvimi daha fazla sıkıştırmamak adına God of War Ragnarok’un çıkış tarihi için yıl sonuna doğru bir planlama yapabileceği düşünülüyordu ki tam da bu şekilde oldu.

god-of-war-ragnarok-çıkış-tarihi

PlayStation Store veritabanında ortaya çıkan bilgiye göre God of War Ragnarok, 30 Eylül 2022‘de çıkış yapacak. Bu tarih kulağa oldukça mantıklı geliyor zira Sony, God of War PC sürümü ile arasına belli bir süre koymak isteyecektir.

Böylesine bir sızıntı PlayStation Store üzerinde ortaya çıktığı için doğruluk payı oldukça yüksek ancak bunun bir yer tutucu tarih olma ihtimalini de göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

Kaynak: pushsquare

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam