God of War Ragnarok 2022’ye Ertelendi

PlayStation Studios Başkanı Herman Hulst, üzerinde gerçekleştirdiği soru-cevap bölümünde PlayStation Studios’un gelecekteki planlarından bahsetti.

Herman Hulst, yapmış olduğu açıklamada ise Ragnarok’un 2022’ye ertelendiğini ve oyunun ile birlikte içinde çıkacağını doğruladı.

Açıklamasına devam eden Herman Hulst, ’in çıkış tarihi için hedeflerinin kesin olmamakla birlikte 2021 yılı tatil sezonu olduğunu söyledi. Bu da Kasım ayını işaret ediyor.

PlayStation 4’e geliyor

Herman Hulst tarafından yapılan açıklama şu şekilde; “PlayStation Studios tarafından geliştirilmekte olan iki büyük anlatı odaklı oyun var; Horizon Forbidden West ve God of War. Horizon Forbidden West’in çıkış tarihi için hedeflediğimiz bu tatil sezonu ancak bu şuan için kesin değil ve mümkün olan en kısa sürede bunu onaylamak istiyoruz. God of War için proje ise biraz sonra başladı ve ekibinin benzersiz bir deneyim sunması adına oyunu 2022’ye ertelemeye karar verdik.”

Santa Monica twitter hesabı üzerinden bir sonraki God of War’un geçen yıl tanıtılmasından bu yana hayranların gösterdiği sevgi miktarı için özel olarak teşekkür etti. Santa Monica, ekibin iş sağlığı ve oyunun kusursuza yakın geliştirilmesi adına projeyi 2022’ye ertlediklerini ve bunun herkes adına en saşlıklaısı olacağını belirtti.

Herman Hulst, yeni God of War’un PlayStation 4 içidne geleceğini belirtti. 110 milyondan fazla PlayStation 4 kullanıcısını hiçe sayamayacaklarını ifade eden Hulst, PS4 sahiplerinin Horizon Forbidden West, God of War ve gibi oyunları oynamak istediklerini düşünerek böylesine bir karar aldıklarını söyledi. PlayStation 5 ürün portföyünün gelişmekte olduğunu belirten Hulst, PlayStation Studios’un 25’den fazla oyun üzerinde çalıştığını ve yeni IP’lerin oldukça önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Ayrıca Herman Hulst, Gran Turismo 7’nin de PS4’e gelebileceğini işaret etti.

Days Gone’ın geliştiricisi hakkında da açıklamada bulunan Hulst, ekibin halihazırda açık dünya odaklı yeni bir proje üzerinde çalıştığını ve bu proje de Days Gone’ın açık dünya sisteminin çok daha gelişmişini sunacaklarını söyledi. Bend Studio’nun geliştirdiği proje yeni bir IP olacak. Geçtiğimiz aylarda Days Gone 2’nin pek fazla satmaması üzerine iptal edildiği belirtilmişti.

Cavit Varinli hakkında 2624 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam