God of War PC için Duyuruldu

Interactive Entertainment, uzun bir süredir söylenti olarak dolaşan God of War’un PC versiyonunu sonunda resmi olarak duyurdu. Duyurunun ardından oyun üzerinde ön siparişe açıldı.

329,00 TL fiyattan ön siparişe açılan God of War, 14 Ocak 2022’de PC için çıkışını gerçekleştirecek. mazağa sayfasında belirtilene göre Türkçe altyazı seçeneği ile birlikte geliyor. Mağaza sayfasında Türkçe seslendirmenin de olacağı yazıyordu ancak bunun bir hatadan kaynaklandığı ortaya çıktı.

God of War’un PC versiyonu yüksek grafikler, 4K çözünürlük, sınırsız FPS, iyileştirilen gölgeler ve ışıklandırma, NVIDIA DLSS ve Reflex desteği, kişiselleştirilebilen kontroller ve 21:9 ultra geniş ekran desteği gibi özellikler sunacak.

God of War, Ağustos 2021 itibariyle PlayStation 4 üzerinde 19.5 milyon adet satış gerçekleştirdiği açıklandı.

Bazı söylentiler Bloodborne, The Last of Us ve Ghost of Tsushima oyunlarının da PC’ye geleceğini gösteriyor. God of  War’un PC’ye gelişi ile birlikte bu oyunlarında artık PC için duyurulması an meselesi diyebiliriz.

God of War, Steam mağaza sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

God of War hakkında

God of War hakkında

Kuzey diyarına adım atın
Olimpos Tanrılarından aldığı intikamın üzerinden yıllar geçen Kratos, artık İskandinav Tanrılarının ve canavarlarının diyarında sıradan bir insan olarak yaşıyor. Bu sert ve acımasız dünyada hayatta kalabilmek için savaşmak ve oğluna da aynısını öğretmek zorunda.

İkinci bir şans yakala
Kratos yeniden bir baba. Onun saygısını kazanmaya kararlı oğlu Atreus’un akıl hocası ve koruyucusu olarak, bir yandan oğluyla son derece tehlikeli bir dünyada ilerlerken diğer yandan da adeta onun simgesi olan öfkesini bastırmak ve kontrol etmek zorunda.

Korkutucu yaratıkların olduğu daha karanlık ve dizginsiz bir dünyaya yolculuk et
Mermer taş ve sütunlarla kaplı gösterişli Olimpos’tan çıkıp Viking öncesi İskandinav kültürünün amansız orman, dağ ve mağaralarına gelen Kratos, kendi yaratık, canavar ve tanrı panteonu olan yeni ve bambaşka bir diyarla karşı karşıya.

Göğüs göğüse kanlı çatışmalara gir
Oyuncuyu her zamankinden daha çok aksiyonun içine sokan omuz üstü kamera açısı sayesinde, God of War™’daki savaşlar Kratos’un yüzleşeceği İskandinav yaratıkları panteonunu yansıtıyor: Görkemli, vahşi ve zorlayıcı. Yeni bir ana silah ve yeni kabiliyetler bir yandan God of War serisini simgeleyen ruhu korurken bir yandan da türe yeni bir boyut katan şiddetli mücadeleler sunuyor.

Kaynak: Yeninesiloyuncu.com

Cavit Varinli hakkında 2712 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam