Ghost of Tsushima’nın Devam Oyunu Yine Gündeme Geldi

inFamous serisinin geliştiricisi Sucker Punch Productions’ın geçen sene piyasaya sürdüğü Ghost of Tsushima, PlayStation 4 kullanıcıları tarafından büyük beğeni toplamıştı. Daha ilk oyunun çıkışı üzerinden bir sene geçmemişken devam oyunu konululmaya başlandı ve geliştirici stüdyonun açmış olduğu iş ilanı da bu durumu doğrular nitelikte.

Sucker Punch Productions tarafından açmış olunan iş ilanında savaşa tasarımcısı aranmakta ve bu kişinin Ghost of Tsushima’yı oynamış ve oradaki savaş sistemini anlamış olması gereksinimi konulmuş. Buradaki ayrıntı direkt olarak Ghost of Tsushima’nın devam oyunu üzerinde çalışmalara başlandığını gösteriyor. Daha öncede benzer olarak Sucker Punch Productions’ın bir başka iş ilanında Feodal Japonya hakkında hikayeler yazacak bir yazar aranmaktaydı. Bu da aynı şekilde Ghost of Tsushima’nın devam oyununu işaret ediyordu.

Ghost of Tsushima satış anlamında da oldukça başarılı oldu ve böylesine bir başarı yakalamış oyunun devamının gelmemesi olmazdı. Muhtemelen önümüzdeki birkaç yıl içerisinde yeni oyunun duyurusu yapılacaktır.

Cavit Varinli hakkında 2421 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam