Ghost of Tsushima PS5 Yükseltmesinin Ücretli Olmasına İlişkin Açıklama Geldi

’ün beğenilen oyunlarından biri olan Director’s Cut sürümü altında ilk defa bir hikaye genişlemesine ve pek çok ek içeriğe sahip olacak. Bunun yanında PS4 üzerinde oyuna sahip olanların Director’s Cut eklentisini satın almasına rağmen PS5’e ücretsiz yükseltme yapamayacak olmaları haklı olarak pek çok kullanıcıyı sinirlendirmişti. Konuya ilşkin olarak geliştirici ’dan açıklama yapıldı.

Şöyle ki PS4 üzerinde Ghost of Tsushima Director’s Cut sürümüne sahip olanlar PS5 versiyonu için ek olarak 9,99 dolar ödemesi gerekiyor. Geçmişte bu tür yükseltmeler ücretsiz olarak sunulmuştu ve bu da ’nin fiyatlandırma stratejisine yönelik eleştiriler almasına yol açmıştı.

ghost of tsushima ps5 versiyonunun detayları açıklandı

Ghost of Tsushima’nın PS5 versiyonu standart özelliklere sahip değil

Sucker Punch Yaratıcı ve Sanat Direktörü Jason Connell, Press Start ile gerçekleştirdiği bir röportaj esnasında Ghost of Tsushima’nın PS5 versiyonundaki yeniliklerden bahsetti.

Jason Connell, Ghost of Tsushima PS5 versiyonunda özelliklerinin yanı sıra 3D Audio desteğine yer verildiğini belirtti. Bazı grafik iyileştirmeleri ile birlikte özellikle DualSense’in kılıç çarpışmalarında çok daha farklı bir tecrübenin yaşanacağını belirtiyor.

Connell, oyuncuların ister ana oyunu bitirerek isterlerse de direrkt olarak Iki adasına gitmeleri durumunda bile ne kadar tecrübeye sahip olursanız olun zorlanacağınızı belirtiyor. Ikı adasında zorlayıcı bir deneyim oluşturduklarını belirten Connell, oyun zorluğunu buna göre ayarladıklarını söylüyor.

Ghost of Tsushima Director’s Cut, Ikı adası genişlemesi ile birlikte 20 Ağustos’ta ve PlayStation 4 için çıkış yapacak.


Kaynak: Playstationlifestyle / Yeninesiloyuncu.com

Cavit Varinli hakkında 2665 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam