Ghost of Tsushima Director’s Cut Resmi Olarak Duyuruldu

Yayıncı Interactive Entertainment ve geliştirici , Director’s Cut‘ı resmi olarak duyurdu.

Ghost of Tsushima Director’s Cut hem hem de için 20 Ağustos tarihinde çıkış yapacak. Oyunun PlayStation 5 versiyonu kontrolcüsünün uyarlanabilir tetikler ve dokunsal geribildirim teknolojisinden yararlanıyor. Ayrıca 4K çözünürlük, 60 kare hızı ve hızlı yükleme süreleri gibi detaylara sahip olacak.

Ghost of Tsushima Director’s Cut içerisinde oyuncuları Iki adasına yolculuğa çıkartacak olan yeni bir hikaye genişlemesini de barındıracak. Daha önceki söylentilerde bunun Ghost of Ikishima isimli bir yan oyun olacağı belirtilmişti ancak genişleme olduğu ortaya çıktı. Bu genişleme yepyeni bir haritada geçen yeni bir hikayeyi anlatacak. 

Ghost of Tsushima Director’s Cut, Iki adası hikaye genişlemesi ve yepyeni içeriklerin yanı sıra bugüne kadar oyun için çıkmış tüm ekstra içerikleri barındırıyor.

PlayStation 4 üzerinde Ghost of Tsushima oyununa sahip olanlar $19,99 karşılığında Director’s Cut sürümüne yükseltme yapabilecek. Iki adalarında geçen genişleme sadece bu sürüme dahil. Yani bağımsız olarak satışı şimdilik gözükmüyor. Öte yandan bu sürümü dijital olarak PlayStation 4 üzerinde satın alanlar PlayStation 5 sürümü için ekstra olarak 9,99 dolar ödemesi gerekiyor. PS4 üzerinde Ghost of Tsushima’ya sahip olup doğrudan Ghost of Tsushima Director’s Cut’ın PS5 versiyonunu ise 29,99 dolar karşılığında alabileceksiniz.

Ghost of Tsushima Director’s Cut fiziksel sürümleri ise yine 20 Ağustos‘ta PS5 için 69,99 dolar ve PS4 için 59,99 dolar fiyatla çıkış yapacak.

ghost-of-tsushima-yeni-genişlemesi-duyuruldu

Ghost of Tsushima Iki Island genişlemesi hakkında ilk bilgiler

Tarih meraklısıysanız, bu dönemde Tsushima’ya komşu olan Iki adasının da işgal edildiğini biliyor olmalısınız. Bugün Jin’in yolculuğunda yepyeni bir bölümün geldiğini ve Iki’de yer alacağını açıklamaktan heyecan duyuyoruz. Bu yeni hikayede Jin, bir Moğol varlığına dair söylentileri araştırmak için adaya gider. Ancak çok geçmeden, kendisini geçmişinden bazı travmatik anıları yeniden yaşamaya zorlayacak derin kişisel çıkarları olan olaylara kapılmış bulur.

Yakında Iki’nin hikayesi hakkında paylaşacak daha çok şeyimiz olacak, ancak bugün, yepyeni bir hikayenin ve yeni karakterlerin ötesinde, bu yeni adada keşfedilecek yepyeni ortamlar ve Jin için yeni zırhlar gibi tonlarca yeni içerik bulunduğunu doğrulayabiliriz. Bu yeni içerikler arasında yeni bir at, mini oyunlar, yeni teknikler, yeni düşman türleri ve çok daha fazlası bulunuypr. Öyle ki evcilleştirilecek yeni hayvanlar bile var!

Kaynak: blog.playstation / yeninesiloyuncu.com

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam