Far Cry 6’da Üçüncü Şahıs Kamera Açısı Bulunacak

Birinci şahıs kameraya odaklı serisinde ilk defa üçüncü şahıs kamera açısı desteklenecek. Serinin yeni oyunu ’da ana karakteri ara sahneler haricinde oynanış kısımlarının bir kısmında da üçüncü şahıs kamera açısına geçebileceğiz.

Ara sahneler haricinde savaşın belli bir bölümleri ve gerilla kamplarında üçüncü şahıs kamera açısı kullanılabilecek. , bunu oyunun tanıtıldığı sunumda, oynanış fragmanında da yer vermişti. Başta anlaşılmayan bu durum sonrasında Ubisoft yetkilisinin GameSpot’a attığı bir mail ile doğrulanmış oldu. Oyunun yönetmenlerinden olan Navid Khavari, üçüncü şahıs kamera açısını eklemenin nedenlerinden biri olarak oyuncuların karaktere daha fazla bağlanmasını sağlamak olduğunu söyledi.

Geliştirici ekip ilk olarak üçüncü şahıs kamera açısını ara sahnelerde denemiş ve ilk denemelerde bile göze oldukça iyi gözüktüğünden bunu oynanışın bazı kısımlarına da eklemeyi düşünmüşler. Üçüncü şahıs kamera açısı sayesinde oyuncular, ana karakterin kıyafet ve ekipman gibi çeşitli özelleştirmelerini görme fırsatı da elde edecekler.

far-cry-6-üçüncü-şahıs-kamera-açısına-sahip-olacak

Far Cry 6’nın eski nesil konsol versiyonları kusursuz çalışacak

Geçtiğimiz hafta Far Cry 6 için derinlemesine bir oynanış videosu gösterildi. Ayrıca oyunun çıkışına yakın zamanda Ubisoft, Far Cry 6’nın tüm versiyonlarından ayrı olarak oynanış videoları yayınlayacak. Buna PlayStation 4 ve One versiyonları da dahil ve Ubisoft, oyunun eski nesil konsol versiyonlarının kusursuz çalışacağının sözünü verdi. Son dönemlerin en popüler oyunu ’nin sorunlu çıkışı ve eski nesil konsollardaki berbat ötesi optimiazyonu dolayısı ile PlayStation 4 ve Xbox One’a çıkan güncel oyunlarda bir ön yargı oluşturmuştu. Ubisoft, Far Cry 6 ile bu önyargıyı kırmak istiyor.

Far Cry 6, 7 Ekim’de , Xbox Series, PlayStation 4, Xbox One ve için çıkış yapacak.

Cavit Varinli hakkında 2623 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam