Fallout 76’nın Locked & Loaded Güncellemesi Yayınlandı

Fallout 76’nın yeni ücretsiz güncellemesi Locked & Loaded yayınlandı ve oyuna birçok yeni içerik eklendi.

Dördüncü sezonu başlatan yeni güncelleme ile birlikte oyuncuların uzun süreden beri beklediği S.P.E.C.I.A.L. Loadouts ve C.A.M.P. yuvaları, oynanış iyileştirmeleri ve yeni puan tablosu dahil edildi.

Dördüncü sezon yolculuğu boyunca oyuncuları yeni ve benzersiz ödüller bekliyor. Ayrıca kamp alanlarınızı genişletip yeni geliştirmeler ekleyebileceğiniz özelliklerde bulunmakta. Sezon boyunca yeni düşman türleri ve yeni mekanlar ile de karşılaşacaksınız.

fallout-76-dördüncü-sezon-detayları

Locked & Loaded güncellemesinin detayları

4. Sezon’da Yeni Ganimetleri Toplayın: Yepyeni bir Puan Tablosu, ulaşılacak 100 Rütbe ve kazanılmayı bekleyen bir sürü ödülle 4. Sezon şimdi başlıyor! S.P.E.C.I.A.L. Puanlarınızı Sıfırlayın: 25. Seviye’den sonra Punch Card Machine’leri kullanarak S.P.E.C.I.A.L.’ınızı sıfırlayın, Perk’lerinizi değiştirin ve onları iki özelleştirilebilir dizilişten birine kaydedin.
İkinci Evinizi İnşa Edin: Yeni C.A.M.P. yuvaları özelliği mevcut evinize ilave olarak ikinci bir C.A.M.P. inşa edip yönetmenize izin veriyor.
Otomat ve Vitrin Güncellemeleri: C.A.M.P. yuvalarının yanı sıra oyuncu Vending Machine’lerini ve Display Case’leri de elden geçirdik. Artık sığınak içinden de kullanabileceksiniz.
İki Kat Daily Ops: Yeni Decryption oyun moduna dalın ve yeni rastgele düşmanlar, mutasyonlar ve mekânları fethettikçe ödüller kazanın.
Kullanıcı Arayüzü Geliştirmeleri: Ayarlara Aim Assist (hedef yardımı) seçeneği, Workbench’lere toplu üretim kaydırgacı ve World Activity Menüsü’ne büyük bir güncelleme getirdik.

4. Sezon: Armor Ace in Cold Steel

Bugün gelen Locked and Loaded güncellemesiyle birlikte 4. Sezon’u başlatıyoruz ve yepyeni bir Puan Tablosu’nu sizlere sunuyoruz. Commissioner Chaos ve hain robot çetesi Yukon Five ile aralarındaki soğuk rekabete son vermeye çalışırken Armor Ace ve Power Patrol’a katılın.

Rütbe Atlayın!: Yeni Puan Tablosu’nda ulaşabileceğiniz 100 rütbe bulunuyor. Siz tek tek rütbe atlarken Power Patrol da Yukon Five ile çarpışacak.
Yeni Ödüller: Her zamanki gibi, rütbe atladıkça açabileceğiniz Power Armor boyaları, silah görünümleri, kıyafetler, temalı kozmetik içerikler, C.A.M.P. eşyaları, oyun içi para birimleri, tüketim eşyaları, Perk Card paketleri ve çok daha fazlasını ödül olarak ekledik.
Önceki sezonun ödülleri olan Antique Speed Bag ve Perfect Bubblegum’ı da, Crater’daki Mortimer’a ve Foundation’daki Samuel’a ekledik. Böylece Gold Bullion karşılığında satın alabileceksiniz.
Ek olarak, daha önce de yaptığımız gibi ilk defa Fallout 1st üyesi olanlar için belirli rütbe eşiklerine ulaştıklarında mevcut rütbe ödüllerine ek olarak kazanabilecekleri birkaç ödül daha ekledik.
Mannequin’ler: Topladığınız favori kıyafetlerinizi, başlıklarınızı, iç zırhlarınızı ve sırt çantalarınızı sergilemek için vitrin olarak kullanabileceğiniz Mannequin’ler bu sezonda geliyor.
Sezon Puan Tablosu’nda 25. rütbeye ulaşarak C.A.M.P.’iniz için erkek ve kadın Mannequin’ler alabilirsiniz.
C.A.M.P. ve sığınaklarınızın her birinde tek seferde en fazla 5 Mannequin bulunabilir.

S.P.E.C.I.A.L. Loadouts

S.P.E.C.I.A.L. özelliklerinizi ücretsiz olarak değiştirme veya tamamen sıfırlama imkânı sunan S.P.E.C.I.A.L. Loadouts sayesinde karakterleriniz Çorak Topraklar’ın artan tehlikelerine karşı daha rahat uyum sağlayabilir.

S.P.E.C.I.A.L. özelliklerinizi dilediğinizce ayarlamak için istediğiniz zaman bir “Punch Card Machine”i ziyaret edin, Perk Card seçimlerinizi değiştirin ve hazırladığınız yeni düzeninizi bir yuvaya kaydedin.
Karakterleriniz 25. seviyeden itibaren S.P.E.C.I.A.L. Loadouts’a erişim kazanır.
Mevcut durumda her karakterin iki S.P.E.C.I.A.L. Loadout yuvası olacak ve bir Punch Card Machine kullanarak iki yuva arasında geçiş yapabileceksiniz.
Ayrıca daha hızlı ayırt edebilmeniz için Loadout yuvalarınızın adını değiştirebilirsiniz.seviyede C.A.M.P.’iniz için bir Punch Card Machine inşa etme planını öğrenecek ve eve gittiğinizde Loadout’larınızda değişiklik yapabileceksiniz.
C.A.M.P.’inizdeyken Build menüsünü açıp Crafting sekmesine gidin, Punch Card Machine’i seçin ve yerleştirin.
Appalachia’daki tren istasyonlarına, Crater’a ve Foundation’a da Punch Card Machine’ler yerleştirdik.
Diğer oyuncuların C.A.M.P.’inde bulduğunuz herhangi bir Punch Card Machine’i de kullanabilirsiniz.
S.P.E.C.I.A.L. Loadouts sayesinde niteliklerinizi çok daha kolay bir şekilde değiştirebildiğiniz için seviye yükseltme ekranındaki “Move-a-Point” seçeneğini kaldırdık.

C.A.M.P. Yuvaları

Hiç yeni bir Appalachia evi inşa etmek için mükemmel yeri bulup mevcut C.A.M.P.’inizi yıkmaya içinizin el vermediği bir durumda kaldınız mı? Aynı anda iki C.A.M.P. inşa etmenizi sağlayan C.A.M.P. yuvaları sayesinde bu zor karar artık geçmişte kaldı!

İnşa ettiğiniz her C.A.M.P. artık haritanın sol üst köşesinde bulunan yeni “C.A.M.P. Slots” menüsünden erişip yönetebileceğiniz C.A.M.P. yuvası olarak kaydedilir.
Mevcut durumda her karakterlerinizin iki C.A.M.P. yuvasına erişimi olacak: Oyundaki mevcut C.A.M.P.’iniz ve bir ek yuva.
Tüm mevcut C.A.M.P. yuvalarınızı görmek, bunların adını değiştirmek, harita simgelerini seçmek ve C.A.M.P.’inizin haritada diğer oyunculara görünür olup olmayacağını belirlemek için C.A.M.P. yuvaları menüsünü kullanabilirsiniz.
C.A.M.P. adları yalnızca inşa eden oyunculara görünür.
Tek seferde yalnızca bir aktif C.A.M.P.’iniz olabilir, diğer hepsi “stored” (depolanmış) olarak kabul edilir.
Aktif C.A.M.P.’inizin harita simgesi size altın renginde görünür.
Aktif C.A.M.P.’inizin herkese açık harita simgesini etkinleştirirseniz diğer oyunculara beyaz renkte görünür. Herkese açık harita simgesi devre dışı bırakıldığında C.A.M.P.’inizi yalnızca siz görebilirsiniz.
Depolanan C.A.M.P.’lerinizin simgelerini yalnızca siz görebilirsiniz.
 Kullanmak istediğiniz C.A.M.P.’i değiştirmek için haritayı açıp C.A.M.P.’lerinizden birine tıklayın veya C.A.M.P. yuvaları menüsünden seçip “Activate CAMP” (CAMP’i Etkinleştir) seçeneğine tıklayın.
Depolanan C.A.M.P.’leriniz dünyada yüklenmez, diğer oyunculara haritada simge göstermez ve kaynak jeneratörleri ile kaynak üretilmez.

Kaynak: Bethesda.net

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam