E3 2021’e Katılacak Yeni Stüdyolar Belli Oldu

E3 2021’e yeni katılacak isimler etkinliğin organizatörü Entertainment Software Association tarafından açıklandı.

Square Enix, Bandai Namco Entertainment, Gearbox Entertainment, Verizon, Freedom Games, Devious Eye Entertainment, Turtle Beach, Verizon, Binge ve XSEED Games yeni doğrulanan stüdyolar oldu.

Daha öncesinde ise Capcom, Koch Media, Nintendo, , Interactive, Ubisoft ve Warner Bros. Interactive Entertainment’ın katılacağı doğrulanmıştı. Son birkaç yıldır Sony Interactive Entertainment, E3 etkinliğine katılmıyor ve muhtemelen bu yılda etkinlikte olmayacak.

E3 2021 bir yıl aradan sonra geri dönüyor ve tamamen dijital olarak 12 – 15 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek.

e3-2021-duyuruları

E3 2021’de neler gösterilecek

E3 2021’in oldukça heyecanlı geçeceğini şimdiden söyleyebiliriz zira Take-Two gibi bazı stüdyolar sürpriz duyurular yapabilir.

Capcom, çok düşük bir ihtimal de olsa önümüzdeki yıl çıakcak olan serisinin yeni oyununu duyurabilir. Bazı söylentilere göre sıradaki Resident Evil oyununun Resident Evil 4 remake yada Resident Evil Revelation 3 olabileceği konuşuluyor. Ayrıca geçtiğimiz ay Switch için çıkışını gerçekleştiren Monster Hunter Rise’ın PC versiyonunun tanıtımı gerçekleşebilir.

Rockstar Games’in ana şirketi Take-Two’nun ismini görünce akıllara direkt olarak gelecektir ancak kendilerinin bu yıl GTA 6’yı duyurmayacaklarını söyleyebiliriz. Bizim tahminimiz Red Dead Redemption 2 ve ’in yeni nesil versiyonlarının tanıtılacağı yönünde. Ayrıca çok büyük ihtimal yıl sonuna doğru çıkması planlanan WWE 2K22’nin de tanıtımı yapılacaktır.

Ubisoft hiç şüphesiz E3 2021’de Far Cry 6, The Sands Of Time Remake, Riders Republic ve Tom Clancy’s Rainbow Six Quarantine oyunlarını gösterecektir. Öte yandan uzun bir süredir yeni bir Splinter Cell oyunu gündeme geliyor. Ubisoft CEO’su Yves Guillemot daha önce yeni Splinter Cell oyununun geliştirildiğini doğrulamıştı ancak henüz duyuru için erken olduğunu belirtmişti. Bir ihtimal önümüzdeki yıl çıkması beklenen yeni Assassin’s Creed oyununu da görebiliriz. Ayrıca Beyond Good and Evil 2’yi de unutmamak lazım.

2021-yılında-çıkacak-oyunlar

Warner Bros. Interactive Entertainment ise Gotham Knights ve Suicide Squad: Kill The Justice League oyunları ile karşımıza çıkacaktır. Her iki oyun 2022 yılında piyasaya sunulacak.

Şahsi olarak en heyecanlandığımız kısım ise Koch Media. Birçok stüdyoyu bünyesinde barındıran Koch Media’dan yeni , ve Dead Island 2 duyurularını görebiliriz.

Square Enix ise PlayStation 5 için duyurulan XVI ile sunum gerçekleştirecektir. Ayrıca stüdyonun bazı sürpriz duyurular da yapması bekleniyor.

Geriye kalan diğer firmalar için bir tahmin yürütmek çok zor zira çoğu bağımsız stüdyo ve bu nedenle yepyeni oyunlar ile karşımıza çıkmaları muhtemel.

Cavit Varinli hakkında 2623 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam