E3 2021 Etkinliğinin Düzenleneceği Tarih Açıklandı

Geçtiğimiz yıl coronavirüs dolayısı ile iptal edilen E3 etkinliği bu yıl iddialı bir şekilde geri dönüyor.

Etkinliği organize eden şirket Entertainment Software Association tarafından yapılan açıklamaya göre E3 2021, 12-15 Haziran tarihleri arasında dijital olarak düzenlenecek.

Capcom, Koch Media, Konami, Nintendo, Microsoft, Take-Two Interactive, Ubisoft ve Warner Bros. Interactive Entertainment oyun stüdyolarının etkinliğe katılacağı doğrulandı. Bunlar haricinde başka oyun stüdyoları da bulunmakta ve ilerleyen zamanlarda açıklanacak.

E3 2021’de birçok yeni ve sürpriz oyun duyuruları ile haberler göreceğiz. Organizatör şirket, E3 2021’in daha fazla kişiye erişmesi adına dünya genelindeki birçok medya kuruluşları ile görüşüyor.

Şuan net olarak açıklanmış olmasa da Interactive Entertainment‘ın E3 2021’e yeni katılmayacak gibi gözüküyor. Rockstar Games‘in ana şirketi Take-Two Interactive’in etkinle katılacak olması ise yeni uzun bir süredir duyurulması beklenen yeni Grand Theft Auto oyununu işaret ediyor olabilir. Konami cephesinden ise PES serisinin yeni oyunu haricinde bir Silent Hill duyurusu görebiliriz. Ayrıca Nintendo’nun ise E3 2021’de Switch’in yeni modelini duyurması bekleniyor.

Cavit Varinli hakkında 2673 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam