E3 2021 Etkinliği Bu Yıl Dijital Olarak Düzenlenecek

Coronavirüs salgınından dolayı geçtiğimiz yıl önce ertelenen sonra ise tamamen iptal edilen E3 etkinliği bu yıl geri dönüyor.

Son birkaç yıldan beridir E3 etkinliği fazlasıyla vasat geçiyordu ve birçok geliştirici E3 2020’nin iptal edilmesi sonrası kendi canlı etkinliklerini düzenlenmişti. Etkinliğin ağıt toplarından biri olan Sony ise son yıllarda E3’e katılmamayı tercih etti ve bu da etkinliğe olan ilgiyi fazlasıyla geriye düşürmüştü. Etkinliğin organizatör şirketi bu yıl E3 2021 dijital olarak düzenlemeyi planlıyor.

Entertainment Software Association yapmış olduğu açıklamada E3 2021’i 15 – 17 Haziran tarihleri arasında dijital olarak gerçekleştirmek istediklerini belirtti. Üstelik birçok geliştirici şirket ile şimdiden görüşme halinde olduklarını da ifade ettiler.

Etkinlik öncekilerde olduğu gibi birkaç saat uzunluğunda olacak ve açılış gecesi sonrasında oyun duyuruları için sunumlar, ödül gösterisi ve birkaç küçük yayının düzenlenmesi planlanıyor. Ayrıca etkinlik dahilinde yer alan bazı oyunların PlayStation Store, Xbox Store ve Steam gibi platformlarda demo sürümleri yayınlanarak oyuncuların deneyim etmelerine imkan sunulması düşünülüyor. Neredeyse her E3 etkinliğinde kendisini gördüğümüz The Game Awards kurucusu Geoff Keighley’nin ise E3 2021’e katılmayacağı doğrulandı. Kendisinin bu yıl da Yaz Oyun Festivali ve The Game Awards törenine odaklanacak.

E3 2021 ile ilgili daha fazla detay ilerleyen zamanlarda paylaşılacak.

Cavit Varinli hakkında 2420 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam