Diablo II’nin Remastered Versiyonu Resmi Olarak Duyuruldu

BlizzConline 2021 sunumunda Diablo II’nin uzun süreden beri söylenti olarak dile getirilen versiyonu sonunda resmi olarak duyuruldu.

Diablo II: Resurrected adı altında duyurulan oyunun Remastered versiyonu orijinalindeki 2D boyuttan 3D boyuta geçiyor. Modern teknolojiden yararlanacak olan Diablo II: Resurrected, dinamik ışıklandırma, yeni animasyon efektleri, 4K çözünürlük, yüksek kare hızı, Dolby 7.1 surround ses teknolojisini ile tamamen baştan hazırlanan ses kayıtları ve müzikler ile birlikte geliyor. Oyuncular diledikleri taktirde tek bir tuşla Remastered grafiklerden, Orijinal grafiklere geçiş yapabilecek. Ayrıca  paylaşımlı zula gibi oyuncuların ısrarla talep ettiği birkaç yeni oynanış mekaniği de bulunacak.

Kendine has oynanış mekanikleri dahil olmak üzere tamamen orijinaline sadık kalacak şekilde geliştirilen Remastered versiyonunda hikaye ve 7 karakter sınıfı aynı olmakla birlikte aynı zamanda, Lord of Destruction genişleme paketinin bütün içeriklerini de barındıracak. Karakterlerden ise ana oyundan Amazon, Barbarian, Necromancer, Paladin ve Sorceress ile Lord of Destruction genişleme paketinden Assassin ve Druid bulunacak.

Diablo II: Resurrected, Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 ile Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oyunlarının arkasındaki stüdyo Vicarious Visions tarafından geliştiriliyor ve bu yıl içerisinde , Series, , Xbox One, ve Switch platformları için $39.99 fiyattan çıkışını yapacak.

Cavit Varinli hakkında 2665 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam