Deep Down için Halen Umut Var

2014 yılında Playstation 4 için duyurulan ve geliştirme süreci yılan hikayesine dönen Deep Down için çeşitli söylentiler ortaya atılmıştı. Bir dönem oyunun iptal bile edildiği gündeme geldi ancak oyunun akıbetinin ne olduğu hiçbir zaman resmi olarak belirtilmedi. Şimdi ise uzunca bir aradan sonra resmi ağızdan oyuna dair bir açıklama geldi.

Playstation 4 için oynaması ücretsiz olarak duyurulan aksiyon rol yapma oyunu Deep Down için Capcom şirket yöneticisi bir yorumda bulundu. Eurogamer ile bir röportaj gerçekleştiren Yoshinori Ono oyundan hala vazgeçmediklerini ifade etti.

Oyunu geliştiren ekibin şuanda bir arada olmadığını söyleyen Yoshinori Ono, Deep Down isim haklarını hala ellerinde tuttuklarını ve oyundan tamamen vazgeçmediklerini söyledi. Her yıl ilerde üzerinde çalışacakları oyunları incelediklerini belirten yönetici bu oyunlar arasında Deep Down‘ın da olduğunu işaret ederek şuan için söylenecek pek bir şeyin olmadığını ancak oyundan vazgeçmediklerini yineledi.

Başlarda 2014’de kısa bir video eşliğinde duyurulan ve bir sene sonra Deep Down için küçük bir proje olarak başlanıldığını ancak yayıncı firma Capcom‘un projeyi daha büyük bir hale getirileceğini açıklamasından sonra oyundan bir daha haber alınamamıştı. Aradan geçen 5 sene sonrasında halen ortada olmayan oyun şayet ki piyasaya çıkartılacak ise muhtemelen Playstation 5 döneminde oyunculara sunulacaktır. Geliştirici ekibinde belirttiği üzere başlarda ücretsiz olarak sunulması planlanan Deep Down için beklenen ilgiyi fazlaca gören Capcom oyunu daha farklı yönlere çekmek adına projeye sıfırdan başlamış olsa gerek.

Cavit Varinli hakkında 2401 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam