Death Stranding’in Daha Önce Pc’ye Geleceği Açıklanmış

Yılın oyunu olacak gözüyle bakılan ’in hala özel oyunu olup olmayacağı tartışmaları hız kesmeden devam ediyor. Şimdi ise ortaya çıkan yeni bir dokümana göre Death Stranding’in daha öncesinde ’yede geleceği açıklanmış.

İlk duyurulduğunda Playstation 4 özel oyunu olarak lanse edilen Death Stranding’in sonrasında kapak tasarımında özel oyun ibaresinin yer almaması ve geçtiğimiz haftalarda Playstation resmi sitesinden Playstation 4 özel oyunlar listesinden ismi kaldırılmasından dolayı uzun bir süredir oyunun Pc’yede gelip gelmeyeceği tartışma konusu haline geldi. Özellikle Playstation 4 kullanıcıları Death Stranding oyununun özel olması konusunda ’e baskı yapmakta ve tepkilerini ortaya koymaktalar.

Bu tartışmalardan sonra ortaya çıkan dokümana göre oyunun daha öncesinde ilk olarak Playstation 4’e sonrasında ise Pc’ye geleceğini planlayan bir açıklama yapılmış ancak sonrasında bu açıklama yazısı ortadan kaldırılmış durumda. Oyunun yönetmeni olan ise sadece tek bir platforma bağlı kalmak niyetinde olan bir yapımcı değil, kendisi oyununu çıkarabildiği her platforma ulaştırmak niyetinde ancak Death Stranding için Sony ile nasıl bir anlaşmanın yapıldığı hala bilinmiyor. Sony, ya Hideo Kojima ile Death Stranding için süreli özel oyun anlaşması yaptı ve bu açıklama öncesinde oyunun sonrasında Pc’ye geleceğine dair yayınlanmıştı yada sonrasında yapılan bir anlaşma gereği Sony Hideo Kojimayı oyunun Pc sürümünden vazgeçirmeye ikna etti ve bahsi geçilen bu açıklama ortadan kaldırıldı. Henüz ortada tam olarak doğrulanmış bir açıklama yok ancak oyunun çıkışına artık birkaç ay kalmış durumda ve bahsi geçilen bu tartışmanın da önümüzdeki haftalarda netlik kazanacağını düşünüyoruz, bekleyip göreceğiz.

Cavit Varinli hakkında 2645 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam