Death Stranding’in Çoklu Oyuncu Kısmının Nasıl Olacağı Belli Oldu

‘nın oyun dünyasına yeni bir tür kazandıracağı ‘in çıkışını oldukça az bir süre kaldı. Geçtiğimiz Tokyo Game Show etkinliğinde 80 dakikalık oynanış görüntüleri eşliğinde oyundan bilgiler paylaşan Hide Kojima, Japonca konuştuğundan paylaştığı bilgileri çoğu kişi anlamamıştı. Şimdi ise etkinlikte çekilen video İngilizceye çevrildi ve oyundan önemli özelliklerin anlatıldığı ortaya çıktı.

Hideo Kojima‘nın anlatımına göre oyuncular oyunun dünyasında köprü ve geçitler inşa ederek diğer oyuncular ile yardımlaşabilecek. Bu mekanik bir oyuncunun belli bölgeye bir köprü yada merdiven bırakmasıyla o bölgeye giden diğer oyuncuların oyununda bu inşaların gözükmesiyle ortaya çıkacak. Zira TGS 2019’da ki oynanış videosunda Kojima ana karakter Sam’i karşıya geçirmek için uçurumun kenarına merdiven bırakmış ve gittiği yerde işi bitince geri döndüğünde kendisinin bıraktığı merdivenin hemen yanında bir merdivenin daha olduğu gösterilmişti. İşte burada gerçek zamanlı olarak o oyuncu merdiveni o bölgede bıraktığında diğer oyuncular tarafından da gözükmüş olacak.

Bu yardımlaşma sistemi sadece yapılar inşa etmekle de sınırlı değil Kojima‘nın belirttiğine göre oyuncular bölüm sonu canavarıyla savaştığı esnada birbirlerine yardım edebilecekler. Bu mekaniği yine TGS 2019 oynanış videosunda görmüştük, gösterilen bölüm sonu canavarı savaşında diğer oyuncular cephane yardımında bulunuyordu.

Bunlar haricinde diğer oyuncularında gezdikleri yerleri görebileceğimizi söyleyen Kojima, ayrıca oyunda özel bir beğenme sisteminin’de yer aldığını söyledi. Ayrıca oynanış videosunda başka bir detay daha gözümüze çarpmıştı oda başka bir oyuncunun yere düşürdüğü kargo paketini bizim teslim edebiliyor olmamızdı. Oyuncuların birbirlerine sıkı bir etkileşimde bulunmalarını isteyen Kojima, son olarak yağmurun taşıdığımız paketlere hasar verdiğini ve ayakkabıların oyunda oldukça önemli olduğunu belirtiyor.

Açıkça görüldüğü üzere Death Stranding, Hideo Kojima önderliğinde oldukça detaylı bir yapıda olacak. Üstelik gizemli olan hikayesinin altından ne gibi sürprizlerin çıkacağı bizleri oldukça heyecanlandırıyor.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam