Death Stranding’den Yeni Bilgiler

nın merakla beklenen yeni yapımı ’in çıkışını çok az bir süre kaldı. Hala ilk gün ki gibi gizemini koruyan oyun hakkında Hideo Kojima‘nın asistanı yeni bilgiler paylaştı.

Ayako Terashima, oyunu oynadığındaki deneyimlerini kendi twitter hesabı üzerinden paylaştı. İlk olarak oyunda üç farklı zorluk modunun olacağını söyleyen Terashima, oyunun en zor ve uzun görevinin karlar ile kaplı soğuk ve dik bir dağda geçtiğini söyledi. Kendisinin bu söylemine dikkatlice bakarsak oyunda mevsim değişiklikleri ile karşılaşacağız. Deneyimlerini anlatmaya devam eden Terashima, bu görevde ilerlerken arka planda yumuşuk bir melodi eşliğinde sıcak bir rüzgar esintisinin kalbini ısıttığını ufukta varış noktasını gördüğünde ise kendisini yüksekte hissettiğini ve şimdiye kadar yardım ettiği kişiler ona destek çıkarken Birleşik Devletlerini tekrar birbirine bağladığından söz etti. Oyunun ana temelini oluşturacak olan bağlam kavramı burada’da ön plana çıkıyor.

Terashima’nın söz ettiğine göre oyunun sonlarına doğru çıkan bir sahne kendsinisi defalarca izlemesine rağmen her izlediğinde ağlatıyormuş. Oyun boyunca ana karakter Sam’in hem kullandığı duygu dolu sözleri, birçok yaşanan zorluklar ve devamında gelen başarılar ve Sam ile oyun boyunca geçireceğimiz uzun saatler karakter ile aramızda bir empati kurduğumuzu bu yüzden kendisinin duygusallaştığını ve sanki bir filmdeymiş gibi ağladığından söz ediyor.

Terashima oyunu bitirmesine rağmen halen duygu dolu sahneleri aklından çıkartamadığını ve oyunun başından sonuna dek duygusal empati kurduğundan göz yaşlarını silmek için elinden peçeteyi hiç bırakmadığını söylüyor. Death Stranding‘in sanat, toplum ve eğlence unsurlarını bir gibi oyuncuya sunduğunu ifade eden Terashima şimdiye kadar böylesine entelektüel bir oyunla karşılaşmadığını söylüyor. 6 Ağustostan beri iş aralarında Death Stranding oynadığını söyleyen Terashima, oyunlara aşına olmadığından Death Stranding‘i en kolay modda onadığını ve kendisi gibi insanlarında bu zorluk modunun film seven oyuncular için mükemmel bir deneyim sunacağını normal yada zor modun ise aksiyon seven oyunculara hitap ettiğini belirtiyor. Son olarak bu deneyimlerini paylaştığında ünlü aktör ve aynı zamanda oyunda yer alacak olan Mads Mikkelsen‘ı twitter’da etiketleyerek en iyi oyuncu ödülünü şimdiden kazandığını söylüyor. Anlaşılan o ki Mads Mikkelsen canlandırdığı karakter ile üstün bir performans sergilemiş gibi gözüküyor.

Terashima’nın deneyimlerinden yola çıkarsak bizleri hem sürükleyici hemde oldukça duygusal bir oyunun beklediği rahatlıkla söyleyebiliriz. Zira Hideo Kojima yapımı bir oyun bizlere mutlaka benzersiz bir tecrübe sunacaktır. Death Stranding, 8 Kasım tarihinde için özel olarak çıkacak.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam