Death Stranding için Gamescom 2019 Oynanış Videoları Paylaşıldı

Gamescom açılış gecesi canlı yayınının sonlarına doğru Hideo Kojima sahneye çıktı ve ile ilgili yepyeni videolar yayınlandı.

Death Stranding’den yeni oynanış videoları geldi

Yayınlanan videolarda hem yeni karakter tanıtımları hemde oynanış görüntülerine yer verildi, Ayrıca ara ara oyun hakkında’da birkaç bilgi paylaşan Hideo Kojima, yinede oyunun gizemini ilk gün ki kadar korudu. İlk olarak daha öncede videolarda gördüğümüz Mama isim karakter yeni bir video ile gösterildi. Söylenene göre Mama, isminden’de anlaşılacağı üzere bir anne, ancak kendisi doğum yaptığı sırada bebeği diğer dünyada doğuyor yani doğduğu sırada ölüyor. Video göreceğiniz ruhani varlıksa onun ölen bebeğine ait.

Diğer bir karakter videosu ise Guillermo del Toro tarafından canlandırılan Deadman karakterine aitti. Bu videoda ayrıca oyunda önemli bir role sahip olacağını düşündüğümüz Bridge Baby’de yer alıyor. Death Stranding oynanış videosunda oyununda kadrosunda yer alan bir isimde ortaya çıkmış oldu, bu isim The Game Awards yaratıcısı aynı zamanda sunucusu olan Geoff Keighley. Kendisinin canlandırdığı karakter sadece baz istasyonuna benzer bir yerde ortaya çıkacak yani kendisinin karakteri oyunda aktif bir rol oynamayacak, Hideo Kojima‘nın dediğine göre bu baz istasyonları oyunun farklı yerlerinde birden fazla bulunacak ve her bir baz istasyonunda farklı farklı insanlar saklanmış olacak, Bu saklanan insanları ise oradaki baz istasyonlarını keşfederek o insanların kimliklerini ortaya çıkartacağız.

Oynanış demosunda oyunun fizik mekanikleri oldukça ön plana çıkartıldı, öyle ki karakter yokuş aşağıya inerken dengemizi de korumamız gerekecek yoksa karakter düşüyor ve taşıdığımız bebek ağlamaya başlıyor, zira ana karakterimiz Sam demoda yürürken yüksek bir yerden düşüyor ve bu düşüş ile birlikte bebek ağlamaya başlıyor, Bundan sonrası ise bambaşka oynanış mekanikleri barındırıyor, Çünkü bebek ağlamaya başladığında onu sallayarak sakinleştirmemiz gerek üstelik bunu kontrolcüsünü sallayarak gerçekleştireceğimiz Hideo Kojima tarafından belirtildi. Ne kadar yüksek yada şiddetli bir yere düşersek bebekte o kadar şiddetli ağlamaya başlayacak, bebeğin ağlaması ise muhtemelen oyundaki öteki dünyadan gelen varlıkları üstümüze çekiyor olabilir.

Hideo Kojima oyunda birçok karakter ile karşılaşacağımızı ve bunlar ile anahtar bir bağ kuracağımızı da belirtiyor. Ayrıca karakterin tuvaleti geldiğinde yaptırmamız da gerekmekte zira buda oyunda bambaşka mekanikleri beraberinde getirecek. Hideo Kojima yine farklı görüş yapısını yeni oyunu Death Stranding‘de uygulamış gibi gözüküyor, Eminiz ki oyun daha çıktığında bizleri oldukça şaşırtacak detaylar ile karşılaşacağız. Death Stranding için Gamescom 2019 etkinliğinde paylaşılan oynanış videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Death Stranding, 8 Kasım 2019 tarihinde altyazı desteği ile birlikte için özel olarak çıkış yapacak.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam