Days Gone Yönetmeni Bir Oyununun Devam Etmesini İstiyorsanız Tam Fiyatına Satın Almalısınız Diyor

kreatif direktörü John Garvin, Day Gone 2’nin iptali sonrası bazı önemli açıklamalarda bulundu ve bunun nedenlerini dile getirdi.

Geçtiğimiz günlerde yönetmeni David Jaffe’in YouTube kanalındaki canlı yayına kanalına konuk olan John Garvin, söyleyecekleri bazı şeylerin kimi izleyicileri ilginç kimlerini ise sinirlendirebileceğini söyledi. John Garvin, Days Gone 2’nin iptal edilmesine olan tepkiler karşısında bir oyunu seviyorsanız ve devam etmesini istiyorsanız çıkış gününde tam fiyatına satın almanız gerektiğine vurgu yaptı.

John Garvin, Days Gone ile ilgili olarak daha çok indirimde ve üzerinden satın aldım gibi birçok yoruma rastlamış ve bu etkenlerin bir oyunun devamının gelip gelmeyeceğine büyük etki ettiğini belirtiyor.

“John Garvin; God of War çıkışında milyonlarca sattı fakat Days Gone satmadı. Bir oyunu çıkışında desteklemiyorsanız, devam oyunu çıkmadığında söylenmeyin. Bir geliştirici olarak kendi adıma konuşuyorum.”

Bunun dışında John Garvin, ’de puanlarının her şey demek olduğunu ve Sony çatısı altında bir oyun 70 puan ile çıkıyorsa bu durumun şirket ile olan bağınızın kopması anlamına geldiğini söylüyor. Days Gone Metacritic ortalaması 71 puandı ve John Garvin ile oyunun diğer yönetmeni Jeff Ross, ’nin sonlarına doğru ’dan ayrılmıştı.

Days Gone 2 çıkacak mı?

Days Gone hatalı çıkışı nedeni ile başlarda kötü yorumlar almıştı. Ayrıca John Garvin de oyunun pek iyi satmadığını işaret ediyor. Bloomberg’ten Jason Schreier’ın haberine göre Sony, Days Gone’ın devam oyununu bu sebeplerden dolayı düşünmüyor.

Days Gone, Nisan ayı boyunca PlayStation Plus abonelerine ücretsiz sunuldu. Oyunun PC versiyonu ise 18 Mayıs 2021’de çıkacak.

Cavit Varinli hakkında 2630 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam