Days Gone Satışları 8 Milyonu Aşmış Olabilir

Geçtiğimiz gün Ghost of Tsushima satışlarının 8 milyonu aştığı açıklandı. Yeni bir IP için şüphesiz etkileyici bir başarı ve muhtemelen de bu satışlar Sony cephesini memnun etmişe benziyor. Sony’nin bir başka yeni IP’si ise Day Gone’dı ve her zaman oyunun ticari açıdan başarısız kaldığına yönelik bir algı bulunuyordu. Hatta oyunun yönetmeni Bend Studio’dan ayrıltıktan sonra sırf ilk gün satışların düşük olmasından dolayı Sony’nin Days Gone 2’yi iptal ettiğini açıklamıştı. Days Gone’ın yönetmeni bu sefer de oyunun satış miktarına yönelik bir açıklamada bulundu.

Jeff Ross, Aralık 2020’de Sony’den ayrıldığı zaman Days Gone satışlarının o dönemlerde 8 milyondan fazla satmış olduğunu ifade ediyor. Ayrıca kendisi Days Gone’ın üzerinde ise 1 milyondan fazla satış gerçekleştirdiğini ve tüm bunlar dahilinde oyunun toplam satışlarının ise 10 milyonun üzerinde olabileceğini söylüyor. Jeff Ross, bunca satışa rağmen yine de yerel stüdyo yönetiminin sürekli olarak bunun büyük bir hayal kırıklığı olduğunu söylüyormuş.

days-gone-2

Sony, Days Gone satışlarından memnun olsa da, seriyi devam ettirmeyecek

Sony’nin bu tutumu ise oyunun ticari başarısından çok Day Gone’ın çıkışındaki teknik performans sorunlarından kaynaklı olabileceği düşünülüyor. Şirketin profiline uymayan bu durum karşısında Sony, devam oyununa yeşil ışık yakmamıştı.

Hem PS4 hem de üzerinde oyunun toplamda 10 milyondan fazla sattığını göz önüne aldığımızda, bu satış miktarı yeni bir IP için oldukça başarılı gözükecektir. Yine de bu çok büyük rakamlara rağmen Sony, Days Gone’ı devam ettirmemeye karar verdi. ise şu sıralar PS5 için yeni bir IP üzerinde çalışıyor.

Kaynak: pushsquare

Cavit Varinli hakkında 2758 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam