Days Gone 2 için Co-op Modu Planlanmış

Geçtiğimiz hafta Bloomberg’ten Jason Schreier’ın paylaştığı haberde 2’nin iptal edildiğini öğrenmiştik. Days Gone yönetmeni Jeff Ross, ve yaratıcısı David Jaffe tarafından gerçekleştirilen canlı yayında, eğer iptal edilmeseydi Days Gone 2’de co-op modunun bulunacağını belirtti.

Şimdilerde Mortal Kombat serisinin geliştiricisi NetherRealm Studios’ta görev alan Jeff Ross, devam oyunundaki fikirlerinden bahsetti. Buna göre geliştirici ekip ile birlikte Days Gone için bir co-op modu düşünülmüş ancak, bunun yeteri kadar iyi olmaması sebebiyle oyundan çıkartılarak daha gelişmiş bir düzeyde devam oyununa yerleştirilmesine karar verilmiş. Hikaye moduna ayrı olarak oyuncuların çete kurarak açık dünyada hayatta kalmaya çalışacakları bir mod olacakmış.

Days Gone 2’nin iptal edildiğini doğrulayan Jeff Ross, her şeye rağmen ileride Days Gone 2’nin yapılabileceğini de işaret etti.

şu anda yepyeni bir oyun üzerinde çalışıyor. Jason Schreier, stüdyonun bir dönem yeni oyununun gelişimine destek sağladığını ancak sonrasında projeden çekildiklerini belirtmişti.

Nisan ’da için piyasaya sunulan Days Gone bu ilkbaharda (Steam) için çıkış yapacak.

Cavit Varinli hakkında 2490 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam