Cyberpunk 2077’nin 1.1 Yaması Oyunun Daha da Bozulmasına Neden Oldu

Geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077 için 1.1 yaması yayınlanmıştı ve oyuna çeşitli iyileştirmeleri getiriyordu ancak sonradan ortaya çıktı ki 1.1 yaması oyunu düzeltmesi gerekirken daha kötü hale getirdi ve beraberinde yeni hatalar eklenmiş oldu.

1.1 yamasından sonra özellikle oyundaki “Down on the Street” görevini tamamlayamıyorsunuz. Normalde bu görevin sonunda Goro Takemura’nın sizi araması gerekiyor. 1.1 yamasından önce de bu görevde sorun vardı ve bazen Goro Takemura, oyuncuları aramıyordu, şimdi ise Goro Takemura oyuncuları arıyor fakat konuşmuyor ve buda görevin tamamlanmasına engel oluyor.

Eğer ki bu sekansta oyun kaydedilmiş ise, kaydı geri almak çözüm olmuyor zira aynı sorun tekrarlanıyor. CD Projekt RED bununla ilgili geçici bir çözüm önerisinde bulundu fakat yine de bu çözüm garanti sonuç vermiyor.

Öncelikle Wakako’nun ofisini terk etmeden önce burada kayıt almanız tavsiye ediliyor. Daha sonrasında ofisin dışında Takemura ile konuşmanızı bitirdikten sonra oyunun zamanını 23 saat ileriye sarın. Bunu yaptığınızda bahsi geçen sorunla muhtemelen karşılaşmamış olacaksınız. Eğer ki bu sekans öncesine ait bir yükleme kaydınız yok ise ne yazık ki bir sonraki güncellemenin gelmesini beklemek durumundasınız.

Cavit Varinli hakkında 2421 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam