Cyberpunk 2077’de Her Bir Görev El Yapımı Tasarlanmış

16 Nisan tarihinde çıkış yapacak ‘den gün geçtikçe yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sefer ise oyunun görev sistemi ile ilgili bir açıklama yapıldı.

Öncelikle başta Skyrim, ve Fallout 4 gibi çoğu açık dünya oyunu kullandıkları bir teknoloji sayesinde oyun içerisindeki görevler rastgele bilgisayar tarafından oluşturuluyor. Bilgisayar tarafından oluşturulan bu görevler ise çoğu zaman sıkıcı bir türde getir götür tarzında görevlerden öteye gidemiyor. 2077 görev tasarım koordinatörü Philipp Weber ise kendi oyunlarında bu tarz bir teknolojiyi kullanmayacaklarını, Cyberpunk 2077‘de her bir görevin tek tek el ile tasarlandığını söyledi.

Philipp Weber açıklamasında, her bir görevin el yapımı olduğunu, kaliteyi sunmak adına rastgele oluşturulmuş farklı görevler için böyle bir modül sunmayacaklarını ve asıl istedikleri şeyin oyunda insanları sadece meşgul etmek değil onlara zamanlarının karşılığına değecek şeyler sunmak istediklerini belirtiyor.

Philipp Weber ayrıca Ana, yan, Street Stories ve küçük olmak üzere oyunda dört farklı tarzda görev türlerinin olacağını söylerken yön görevlerinin boyutlarının değişebileceğini ve hatta bu görevlerin bazılarının ana hikaye görevlerinden daha uzun olabileceğini ifade etti. Street Stories görevlerinin ise ‘teki canavar avı görevlerine benzer olacağını söyledi.

aynı The Witcher 3‘de olduğu gibi oyunculara eşsiz ve kaliteli bir deneyim sundurmak istiyor, bu yüzden her bir detay ve tasarımı rastgele oyun motorundan oluşturularak değilde üzerinde ekstra emek harcayarak el ile yapmayı tercih ediyor. Ne diyelim oyunculara bu kadar değer veren CD Projekt Red firmasını seviyoruz.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam