Cyberpunk 2077 için Yayınlanan 1.2 Yaması Konsol Versiyonlarını Düzeltemedi

Geçtiğimiz günlerde Cyberpunk 2077 için 1.2 yaması yayınlandı. Şimdiye kadar ki en kapsamlı olan bu yama 500’den fazla hatanın düzeltmesini içermekte ve sorunların büyük oranda giderilmesini planlanıyor. Halihazırda konsol versiyonları oldukça kötü durumda olan Cyberpunk 2077’nin 1.2 yaması da çözüm sağlayamadı.

Digital Foundry, Cyberpunk 2077’nin 1.2 yaması yayınlandıktan sonra performans testi uyguladı. Test videosunda PS4 Pro üzerindeki kare hızında iyileştirmelerin yapıldığı görünüyor ancak çözünürlük ve çeşitli performans hataları için aynı şeyi söylemek mümkün değil.

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077’nin PS4 Pro’daki kare hızını arttırmak için oyundaki ışıklandırma, yansıma ve hareketli tabelaları tamamen ortadan kaldırmış. Bu optimizasyonun Xbox Series X, Xbox One ve standart PlayStation 4 için yapıldığı söylenemez zira üç konsolda da oyun hâlâ çok yetersiz durumda.

Tüm bunlara ek olarak Cyberpunk 2077’nin 1.2 yaması tüm konsol versiyonlarında çökmeler, oyun hataları, dokuların geç yüklenmesi ve bulanık görüntü gibi performans sorunları halen devam etmekte.

Sorunlu çıkışı ve çokça iadelerin ardından Sony, Cyberpunk 2077’yi PlayStation Store’dan kaldırmıştı. Geçtiğimiz günlerde CD Projekt, Cyberpunk 2077’nin mağazada yenine yayınlanmasının Sony’ye bağlı olduğunu belirtmişti ve şuan ki duruma bakacak olursak oyunun uzun bir süre daha PlayStation Store’da yayınlanmayacağını söyleyebiliriz.

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 için yeni yamalar üzerinde çalışıyor. The Witcher 3: Wild Hunt ile birlikte Cyberpunk 2077’nin PlayStation 5 ve Xbox Series versiyonları 2021’in ikinci yarısında yayınlanacak. Bu vakte kadar Cyberpunk 2077’nin konsol versiyonlarındaki hataların devam etmesi durumunda yeni nesil versiyonları da ertelenecektir.

Cavit Varinli hakkında 2402 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam