Crytek, Playstation 5 Donanımı Hakkında Konuştu

Bir dönem oyun dünyasında aktif bir rol oynayan yerli kardeşlerin şirketi , yaşadıkları finansal krizlere rağmen ayakta durmayı başardılar. Bu sıralarda pek göz önünde bulunmayan şirket geçtiğimiz günlerde yabancı bir basına verdikleri röportajda yeni nesil konsollara dair önemli açıklamalarda bulundular.

Crytek, ilk olarak ve ‘un yeni nesil konsollarının ’nin sonunda çıkacağını doğruladığını belirtti, Ayrıca konsolların donanımlarından haberdar olduklarını belirten şirket yeni konsolların RayTracing ve 8K çözünürlüğü destekleyeceğini söylediler. Bununla birlikte Crytek, konsoluna çıkacak oyunların 120 seviyelerinde rahatlıkla oynanabileceğini söyledi. SSD‘nin yeni konsollara oldukça katkı sağlayacağına inandıklarını belirten Crytek, yükleme ekranlarının da adeta tarih olacağını söylüyor.

Crytek‘in bu açıklamaları rahatça yapmasında en büyük etken muhtemelen Playstation 5 geliştirici kitinin ellerinde bulunmasına kaynaklanıyordur. Zira Playstation 5 hem tasarımsal hemde donanımsal olarak hazır konumda sadece Sony’nin konsolu tanıtmasını bekliyoruz. Bakalım yeni nesil bizlere ne gibi yenilikler sunacak oldukça heyecanla bekliyoruz.

Cavit Varinli hakkında 2646 makale
PSN ID: Obiwancevobi | Steam